Топурия: «Мен ҳозир чўққида турганлар билан жанг қиламан, Райан менинг даражамда эмас»
UFC енгил вазн чемпиони Илия Топурия нега WBC версияси бўйича ярим ўрта вазндаги жаҳон чемпиони Райан Гарсия билан жанг қилиш унга қизиқ эмаслигини тушунтирди.
«Мен ҳозир чўққида турганлар билан жанг қиламан. Райан Гарсия… билмадим. У тан олинган чемпион эмас ва менинг даражамда эмас.
Райан менинг спортимда қилган ишларимни қилмаган. Мен ўзим каби катта ютуқларга эришган рақиб билан жанг қилишим керак», — деди Топурия Full Mount MMA аккаунтига берган интервюсида.
Маълумот ўрнида, Илия профессионал ММА фаолиятини 2015 йил апрел ойида бошлаган. UFC’да у 2020 йил октябр ойидан буён иштирок этиб келмоқда.
Топурия ҳисобида 17 ғалаба мавжуд бўлиб, шулардан фақат иккитаси ҳакамлар қарори билан қўлга киритилган, мағлубият эса йўқ. Аввалроқ Илия Царукяннинг мухлислари ва оиласи олдида унинг жағини синдиришини айтиб ўтганди.

Чемпион UFC в легком весе Илия Топурия объяснил, почему ему неинтересно драться с чемпионом мира по версии WBC в полусреднем весе Райаном Гарсией.
«Я сейчас дерусь с теми, кто на вершине. Райан Гарсия... не знаю. Он не признанный чемпион и не на моем уровне.
Райан не сделал в моем спорте того, что сделал я. Мне нужно драться с соперниками, достигшими таких же больших достижений, как и я», — сказал Топурия в интервью аккаунту Full Mount MMA.
Для справки, Илия начал свою профессиональную карьеру в ММА в апреле 2015 года. В UFC он выступает с октября 2020 года.
На счету Топурии 17 побед, из которых только две добыты решением судей, поражений же нет. Ранее Илия заявлял, что сломает челюсть Царукяну на глазах у его фанатов и семьи вот здесь.