«Барса» раҳбарияти Олмонинг келажаги бўйича қарор қабул қилди
Каталониянинг «Барселона» клуби яримҳимоячиси Дани Олмонинг келажаги бўйича қарор қабул қилди. Бу ҳақда журналист Луис Рохо хабар берди.
«Кўк-анорранглилар» бу ёзда испаниялик футболчи билан хайрлашмоқчи эмас. Бундан ташқари, клуб раҳбарияти яримҳимоячи билан яхшиланган молиявий шартлар асосида янги шартнома имзолашни режалаштирмоқда.
Қайд этилишича, Олмо келаси мавсумда белгиланган миқдорда ўйин ўтказган тақдирда маоши оширилади. Якунланган Ла Лига мавсумида 28 ёшли яримҳимоячи «Барселона» сафида 33 та ўйинда иштирок этиб, ўз ҳисобига 7 та гол ва 8 та ассист ёздириб қўйди.

Руководство «Барсы» приняло решение о будущем Олмо
Каталонский клуб «Барселона» принял решение о будущем полузащитника Дани Олмо. Об этом сообщил журналист Луис Рохо.
«Сине-гранатовые» не собираются расставаться с испанским футболистом этим летом. Кроме того, руководство клуба планирует подписать с полузащитником новый контракт на улучшенных финансовых условиях.
Отмечается, что в случае проведения Олмо определенного количества игр в следующем сезоне, его зарплата будет увеличена. В завершившемся сезоне Ла Лиги 28-летний полузащитник принял участие в 33 матчах за «Барселону», записав на свой счет 7 голов и 8 ассистов.
Ранее Олмо сделал выбор среди звезд, игравших на чемпионате мира, выбирая между такими, как Марадона или Месси, Неймар или Ривалдо, Роналдиньо или Зидан.