Кукуреля ёзда клубини ўзгартириш ниятида
«Челси» чап қанот ҳимоячиси Марк Кукуреля ёзги трансфер ойнасида клубини ўзгартириш ниятида. Бу ҳақда Mundo Deportivo хабар берди.
Испаниялик футболчи аллақачон «кўклар» раҳбариятини кетиш истаги ҳақида хабардор қилган. 27 ёшли ўйинчи учун асосий вариант — «Барселона»га қайтиш.
Лондонликлар футболчини сотишдан 40–50 миллион евро ишлаб топишни режалаштирмоқда. «Барселона» ҳам Кукуреляни ўз сафига қўшиб олишга қизиқмоқда, аммо аввал хабар қилинганидек, бу трансфер фақат Алехандро Балде жамоани тарк этган тақдирдагина амалга ошиши мумкин.
Маълумот ўрнида, Марк фаолиятини айнан Каталония клубида бошлаган, аммо асосий жамоага кира олмаган. У «Челси» сафида 2022 йилдан буён тўп тепиб келмоқда.

Кукурелья хочет сменить клуб этим летом
Защитник левого фланга «Челси» Марк Кукурелья намерен сменить клуб в летнее трансферное окно. Об этом сообщает Mundo Deportivo.
Испанский футболист уже проинформировал руководство «синих» о своем желании уйти. Для 27-летнего игрока основным вариантом является возвращение в «Барселону».
Лондонский клуб планирует заработать от продажи футболиста 40–50 миллионов евро. «Барселона» также заинтересована в включении Кукурельи в свои ряды, но, как уже сообщалось, этот трансфер может состояться только в случае ухода Алехандро Балде из команды.
Для справки, Марк начал свою карьеру именно в каталонском клубе, но не смог закрепиться в основном составе. Он выступает за «Челси» с 2022 года.
Ранее Кукурелья заявил, что, если поступит предложение от «сине-гранатовых», отказать будет трудно. Подробнее.