Перес Моуринионинг «Реал» бош мураббийи этиб тайинлангани бўйича баёнот берди
79 ёшли функционер Флорентино Перес «Реал» президентлиги учун сайловида ғалаба қозонгач, португалиялик мутахассис Жозе Моуринионинг бош мураббий этиб тайинлангани ҳақида баёнот берди.
«Биз дунёдаги энг яхши мураббийлардан бири, ҳақиқий мадридистни яна қарши олишдан фахрланамиз. Кутиб олинг, Жозе Моуринио…», — деди Перес.
Перес сайловда испаниялик бизнесмен Энрике Рикелмени ортда қолдирди ва клубни 2030 йилгача бошқаришда давом этади. Функционер ушбу лавозимни қаторасига 8-марта эгалламоқда.
Эслатиб ўтамиз, Моуринио аввал ҳам «Реал»да 2010-2013 йиллар оралиғида ишлаган. Унинг қўл остида жамоа Испания чемпионати, кубоги ва суперкубогини қўлга киритган.

79-летний функционер Флорентино Перес, одержав победу на выборах президента «Реала», сделал заявление о назначении португальского специалиста Жозе Моуриньо на пост главного тренера.
«Мы гордимся, что снова можем приветствовать одного из лучших тренеров в мире и настоящего мадридиста. Добро пожаловать, Жозе Моуриньо…», — сказал Перес.
Перес обошёл на выборах испанского бизнесмена Энрике Рикельме и продолжит управлять клубом до 2030 года восьмой раз подряд.
Напомним, что Моуриньо уже работал в «Реале» с 2010 по 2013 годы. Под его руководством команда выиграла чемпионат Испании, кубок и суперкубок.