Швейцария миллий жамоаси заҳарли илонлар сабаб кенг қамровли машғулот дастуридан воз кечди
Швейцария миллий жамоаси бош мураббийи Мурат Якин Калифорния штатидаги Сан-Диего шаҳрида ўтказилаётган йиғин доирасида жамоа учун кенг қамровли машғулот дастурини режалаштирган эди.
Футболчиларга, жумладан, очиқ ҳудудда югуриш ва велосипед ҳайдашни ўз ичига олган триатлон машғулотлари ҳам белгиланганди. Бироқ ҳудудда кўплаб заҳарли илонлар борлиги аниқлангач, бу режалардан воз кечишга тўғри келди. Энди миллий жамоа машғулотларни кўпроқ ўз базасида ўтказади.
Эслатиб ўтамиз, Швейцария миллий жамоаси жаҳон чемпионати гуруҳ босқичида Босния ва Ҳерцеговина, Канада ҳамда Қатар миллий жамоалари билан бир гуруҳдан жой олган.

Сборная Швейцарии отказалась от обширной программы тренировок из-за ядовитых змей
Главный тренер сборной Швейцарии Мурат Якин планировал обширную программу тренировок для команды в рамках сборов в городе Сан-Диего, штат Калифорния.
Футболистам были запланированы тренировки по триатлону, включая бег по открытой местности и езду на велосипеде. Однако после того, как было обнаружено большое количество ядовитых змей, от этих планов пришлось отказаться. Теперь национальная команда будет чаще тренироваться на своей базе.
Напомним, что сборная Швейцарии в групповом этапе чемпионата мира оказалась в одной группе с командами Боснии и Герцеговины, Канады и Катара. Подробнее об этом.