«Рома» вингери Матиас Соуле фаолиятини Германия чемпионатида давом эттириши мумкин. Бу ҳақда инсайдер Николо Скира хабар берди.
Манбага кўра, «Боруссия Д» клуби аргентиналик 23 ёшли футболчига жиддий қизиқмоқда. Клуб аллақачон Рим клуби билан музокарага киришган.
Қайд этилишича, «бўрилар» Соуле бўйича 40 миллион евро сўрамоқда. Унинг клуб билан амалдаги битими 2029 йилнинг ёзига қадар мўлжалланган.
Ўтган мавсумда Соуле «Рома» сафида барча турнирларда жами 42 та ўйин ўтказиб, ўз ҳисобига 7 та гол ва 8 та голли узатмани ёздириб қўйди.
Якунланган мавсум «Боруссия Д» Бундеслигада иккинчи ўринни эгаллаб, Чемпионлар лигасининг умумий гуруҳ босқичига йўлланма олди.

"Боруссия Д" ведет переговоры с "Ромой" по Соуле
Вингер "Ромы" Матиас Соуле может продолжить свою карьеру в чемпионате Германии. Об этом сообщил инсайдер Николо Скира.
Согласно источнику, клуб "Боруссия Д" проявляет серьезный интерес к 23-летнему аргентинскому футболисту. Клуб уже начал переговоры с римским клубом.
Отмечается, что "волки" требуют за Соуле 40 миллионов евро. Его действующий контракт с клубом рассчитан до лета 2029 года.
В прошлом сезоне Соуле провел за "Рому" 42 матча во всех турнирах, записав на свой счет 7 голов и 8 голевых передач.
Завершившийся сезон "Боруссия Д" завершила на втором месте в Бундеслиге и получила путевку в групповой этап Лиги чемпионов.