Роналдo Анчелотти нима сабабдан Неймарни таркибга киритиб, адашмагани ҳақида гапирди
Бразилия миллий жамоасининг собиқ ҳужумчиси бош мураббий Неймар борасида тўғри қарор қилганини таъкидлади.
Бразилия миллий жамоасининг собиқ ҳужумчиси, икки карра жаҳон чемпиони Роналдо миллий жамоа устози Карло Анчелоттини 34 ёшли ҳужумчи Неймарни жаҳон чемпионати-2026га чақиргани тўғри бўлган деб ҳисобламоқда.
«Менимча, у [Анчелотти] ажойиб танлов қилди. Неймар ҳал қилувчи паллада ижобий натижага ўз ҳиссасини қўшиши ва қизиқарли ўйин кўрсатиши мумкин. Неймарда шундай ҳадя, шундай даҳо борки, ундан воз кеча олмаймиз. У шундай футболчилар сирасига кирадики, 20 дақиқадаёқ ўйин тақдирини ўзгартириб юборади», - дея таъкидлади Роналду ESPN.
Аввалроқ Анчелотти Неймар жароҳатдан тикланишни давом эттираётгани сабабли Бразилия миллий жамоасининг Марокашга қарши мусобақадаги илк ўйинида (14 июн) иштирок эта олмаслигини маълум қилди.

Роналдо объяснил, почему Анчелотти не ошибся, вызвав Неймара на ЧМ-2026
Бывший форвард сборной Бразилии считает, что главный тренер национальной команды поступил правильно по поводу Неймара.
Бывший форвард сборной Бразилии, двукратный чемпион мира Роналдо считает, что главный тренер национальной команды Карло Анчелотти поступил правильно, вызвав 34-летнего нападающего Неймара на чемпионат мира — 2026.
«Я думаю, он [Анчелотти] сделал отличный выбор. Неймар может внести свой вклад в решающий момент, показав интересную игру. У Неймара есть тот дар, тот гений, без которого мы не могли бы обойтись. Он из тех футболистов, которые всего за 20 минут могут изменить ход игры», - приводит слова Роналдо ESPN.
Ранее Анчелотти сообщил, что Неймар не сможет сыграть в дебютном матче сборной Бразилии на турнире с Марокко (14 июня), поскольку продолжает восстановление после травмы.