Хорватия миллий жамоаси яримҳимоячиси Лука Модрич футболчилик фаолиятини 2026 йилги Жаҳон чемпионатидан кейин якунлашга тайёр.
Инсайдер Николо Скиранинг хабар беришича, 40 ёшли футболчи Мадриднинг «Реал» клуби билан келажакдаги ҳамкорлик борасида келишувга эришган.
Манбага кўра, Модрич бутсаларини михга илгач, «қироллик клуби»да турли лавозимлардан бирида фаолият олиб боради.
Хорватиялик футболчи 2012 йилдан 2025 йилгача «Реал» сафида тўп тепди ва клуб тарихидаги энг буюк футболчилардан бирига айланди.
Бу давр мобайнида Модрич 4 марта Испания чемпионлигини қўлга киритди ҳамда 6 бор УEФА Чемпионлар лигаси ғолибига айланди.
2018 йилда эса у «Олтин тўп» совринини қўлга киритиб, мазкур мукофотни ютган илк хорватиялик футболчи сифатида тарихга кирди.
Эслатиб ўтамиз, Хорватия миллий жамоаси ЖЧ-2026 гуруҳ босқичида Англия, Панама ва Гана билан бир гуруҳдан жой олган.

Легенда из Хорватии ожидается, что вскоре начнет работу в «Реале».
Хорватский полузащитник сборной Лука Модрич готов завершить футбольную карьеру после чемпионата мира 2026 года.
По сообщению инсайдера Николо Скиры, 40-летний футболист достиг договоренности о будущем сотрудничестве с мадридским «Реалом».
Согласно источнику, после того как Модрич повесит бутсы на гвоздь, он будет работать на одной из различных позиций в «королевском клубе».
Хорватский футболист выступал за «Реал» с 2012 по 2025 год и стал одним из величайших игроков в истории клуба.
За этот период Модрич четырежды выиграл чемпионат Испании и шесть раз стал победителем Лиги чемпионов УЕФА.
В 2018 году он завоевал «Золотой мяч», став первым хорватским футболистом, удостоившимся этой награды.
Напомним, сборная Хорватии попала в одну группу с Англией, Панамой и Ганой на групповом этапе ЧМ-2026.