АҚШ полицияси Англия миллий жамоасига тегишли жиҳозлар ўғирланиши бўйича тергов олиб борилаётганини тасдиқлади
13 июн, 01:25
Икки нафар шахс текширувлар учун ҳибсга олинган.
17.06.2026, 16:00 Жаҳон чемпионати Англия Англия - : - Хорватия Хорватия
АҚШнинг Канзас-Сити (Миссури штати) полицияси Англия миллий жамоасига тегишли жиҳозлар ўғирланиши бўйича тергов олиб борилаётганини тасдиқлади. Бу ҳақда Sky News хабар берди.
«Биз жамоа транспортидан жиҳозлар ўғирланиши эҳтимоли бўйича иш олиб боряпмиз. Ушбу транспорт Канзас-Ситига бугун кечқурун айрим буюмларсиз етиб келган.
Тергов давом этмоқда. Ишга алоқадор бўлиши мумкин бўлган икки нафар шахс кейинги текширувлар учун ҳибсга олинди», — дейилади ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар баёнотида.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ йўқолган буюмлар орасида жамоа етакчилари Ҳарри Кейн ва Жуд Беллингҳэмнинг бутсалари ҳам борлиги маълум қилинганди. Шунингдек, миллий жамоа деярли барча машғулот тўпларидан маҳрум бўлган ва жамоа ихтиёрида атиги битта тўп қолган.
Қайд этиш лозим, Англия миллий жамоаси жаҳон чемпионатидаги илк учрашувини 17 июндан 18 июнга ўтар кечаси Хорватияга қарши ўтказади.

Полиция Канзас-Сити (штат Миссури, США) подтвердила, что ведется расследование кражи оборудования, принадлежащего сборной Англии. Об этом сообщило Sky News.
«Мы расследуем возможную кражу оборудования из транспорта команды. Этот транспорт прибыл в Канзас-Сити сегодня вечером без некоторых предметов.
Расследование продолжается. Два человека, которые могут быть связаны с делом, были арестованы для дальнейших допросов», — говорится в заявлении правоохранительных органов.
Напомним, ранее сообщалось, что среди пропавших вещей были бутсы лидеров команды Гарри Кейна и Джуда Беллингема, сообщалось. Также сборная практически лишилась всех тренировочных мячей, и у команды остался лишь один мяч.
Следует отметить, что сборная Англии проведет свой первый матч на чемпионате мира ночью с 17 на 18 июня против Хорватии.