Бразилия футболи афсонаси Роналдо ЖЧ-2026 олдидан миллий жамоанинг имкониятлари ҳақида фикр билдирди.
Икки карра жаҳон чемпионининг фикрича, Бразилия яна мундиал ғолибига айланиш учун барча имкониятларга эга.
«Бизда дунёнинг энг яхши футболчилари ва барча даврларнинг энг кучли мураббийларидан бири бор. Мухлислар ҳам муваффақиятга ишонишлари керак.
Йўл осон бўлмайди, бироқ имконсиз ҳам эмас. Биз буни беш марта уддалаганмиз ва яна такрорлай оламиз», — деди Роналдо.
Афсонавий ҳужумчи бразилиялик мухлисларнинг ўзига хос характери ҳақида ҳам гапирди.
«Олдинги беш чемпионликнинг ҳеч бирида бразилияликлар чин дилдан ишонмаган. Улар одатда ғалабадан кейин байрам қилишни афзал кўришади», — дея қўшимча қилди у.
Роналдо Карло Анчелоттининг Неймарни Жаҳон чемпионати таркибига киритиш қарорини ҳам қўллаб-қувватлади.
«Анчелотти Неймарни таркибга қўшиб, жуда тўғри қарор қабул қилди. У ҳал қилувчи вазиятларда жамоага ёрдам бера олади. Неймар шундай истеъдод ва даҳога эгаки, биз усиз ишлай олмаймиз. Ҳатто майдонга 20 дақиқага тушса ҳам, ўйин тақдирини ўзгартириб юбориши мумкин», — деди бразилиялик афсона.
Маълумот учун, Бразилия миллий жамоаси ЖЧ-2026 гуруҳ босқичида Марокаш, Ҳаити ва Шотландияга қарши баҳс олиб боради.

Роналду: «В Бразилии лучшие футболисты в мире»
Легенда бразильского футбола Роналду высказал своё мнение о шансах национальной сборной перед ЧМ-2026.
Двукратный чемпион мира считает, что у Бразилии есть все шансы снова стать победителем мундиаля.
«У нас есть лучшие футболисты в мире и один из сильнейших тренеров всех времён. Болельщики тоже должны верить в успех.
Путь не будет лёгким, но и не невозможным. Мы сделали это пять раз и можем повторить снова», — сказал Роналду.
Легендарный нападающий также рассказал о характерных чертах бразильских болельщиков.
«Ни в одном из предыдущих пяти чемпионств бразильцы искренне не верили. Они обычно предпочитают праздновать после победы», — добавил он.
Роналду поддержал решение Карло Анчелотти включить Неймара в состав на чемпионат мира.
«Анчелотти, включив Неймара в состав, принял абсолютно правильное решение. Он может помочь команде в ключевых моментах. Неймар обладает таким талантом и гением, что мы не можем обойтись без него. Даже если он выйдет на поле на 20 минут, он может изменить судьбу игры», — отметил бразильская легенда.