«Навбаҳор» ПФК иккинчи давра олдидан таркибда ўзгаришлар давом этаётганини маълум қилди. Клуб матбуот хизматининг хабарига кўра, ҳужумчи Катулонди Кати билан ҳамкорлик якунланди.
Конго ДР вакили мавсум бошида наманганликлар сафига келиб қўшилган эди. Томонлар ўзаро келишув асосида дўстона равишда хайрлашишга қарор қилди.
Катулонди Кати «Навбаҳор» сафида жами 10 та учрашувда майдонга тушиб, 550 дақиқа ҳаракат қилди. Унинг ҳисобида 1 та гол ва 2 та сариқ карточка мавжуд.
Клуб футболчининг жамоа сафидаги хизматлари учун миннатдорчилик билдириб, унинг келгуси фаолиятига омад тилади.
«Навбаҳор» иккинчи давра олдидан таркибни кучайтириш ва жамоани янада рақобатбардош ҳолатга келтириш устида ишламоқда. Яқин кунларда жамоа сафида янги трансферлар ҳам эълон қилиниши кутилмоқда.

Катулонди Кати покинул «Навбахор»
«Навбахор» ПФК сообщил, что перед вторым кругом продолжаются изменения в составе. По информации пресс-службы клуба, сотрудничество с нападающим Катулонди Кати завершилось.
Представитель Демократической Республики Конго присоединился к наманганцам в начале сезона. Стороны решили расстаться по взаимному согласию в дружеской обстановке.
Катулонди Кати провел 10 матчей за «Навбахор», отыграв 550 минут. В его активе 1 гол и 2 желтые карточки.
Клуб выразил благодарность футболисту за его вклад в команду и пожелал удачи в дальнейшей карьере.
«Навбахор» работает над усилением состава и повышением конкурентоспособности команды перед вторым кругом. Ожидается, что в ближайшее время будут объявлены новые трансферы.