Португалия терма жамоаси яримҳимоячиси Бернарду Силва «Реал» билан шартнома имзолади. Бу ҳақда таниқли инсайдер Фабрицио Романо хабар берди.
Манба маълумотига кўра, 31 ёшли футболчи Мадрид клубига эркин агент мақомида қўшилган ва «2+1» шаклидаги битимга имзо чеккан. Дастлабки шартнома икки йилга мўлжалланган бўлиб, яна бир мавсумга узайтириш имконияти ҳам мавжуд.
Айни пайтда «Реал» трансферни расман эълон қилмаган бўлса-да, келишув аллақачон якунлангани айтилмоқда.
Бернарду Силва 2017 йилдан буён «Манчестер Сити» сафида тўп суриб келаётганди. Шу давр мобайнида у «шаҳарликлар» билан Англия Премер-лигасида олти марта чемпион бўлди ҳамда УEФА Чемпионлар лигаси бош совринини қўлга киритди.

Бернарду Силва подписал контракт с «Реалом» по схеме «2+1» — Романо
Полузащитник сборной Португалии Бернарду Силва подписал контракт с «Реалом». Об этом сообщил известный инсайдер Фабрицио Романо.
По информации источника, 31-летний футболист присоединился к мадридскому клубу в статусе свободного агента и заключил соглашение по схеме «2+1». Первоначальный контракт рассчитан на два года с возможностью продления еще на один сезон.
На данный момент «Реал» официально не объявил о трансфере, но сообщается, что сделка уже завершена.
Бернарду Силва с 2017 года выступал за «Манчестер Сити». За этот период он шесть раз стал чемпионом Английской Премьер-лиги и завоевал главный трофей Лиги чемпионов УЕФА вместе с «горожанами».