Моуринио Мастантуононинг келажаги бўйича қарор қабул қилди
Мадриднинг «Реал» клуби ҳужумчиси Франко Мастантуоно катта эҳтимол билан келаси мавсумни ҳам «қаймоқранглилар» сафида ўтказади. Бу ҳақда журналист Марио Кортегана хабар берди.
Манба маълумотига кўра, жамоанинг янги бош мураббийи Жозе Моуринио ёш аргентиналик футболчининг ўйин услубини юқори баҳоламоқда ва унинг салоҳиятига ишонади.
Шу сабабли, аввал муҳокама қилинган ижара варианти ҳозирча кун тартибидан тушиб қолган. Португалиялик мутахассис Мастантуонони ўз лойиҳасининг бир қисми сифатида кўрмоқда.
18 ёшли ҳужумчи 2025 йилда Аргентинанинг «Ривер Плейт» клубидан 45 миллион евро эвазига «Реал» сафига келиб қўшилганди.

Нападающий мадридского клуба «Реал» Франко Мастантуоно, скорее всего, проведет следующий сезон также в составе «сливочных». Об этом сообщил журналист Марио Кортегана.
По данным источника, новый главный тренер команды Жозе Моуриньо высоко оценивает стиль игры молодого аргентинского футболиста и верит в его потенциал.
По этой причине ранее обсуждаемый вариант аренды временно снят с повестки дня. Португальский специалист видит Мастантуоно частью своего проекта.
18-летний нападающий присоединился к «Реалу» в 2025 году из аргентинского клуба «Ривер Плейт» за 45 миллионов евро.
Его действующий контракт с мадридским клубом рассчитан до 30 июня 2031 года.
В сезоне 2025/26 Мастантуоно принял участие в 35 матчах во всех турнирах, забил 3 гола и сделал 1 результативную передачу.