Нико Пас «Реал»га қайтишни истамаяпти: яримҳимоячи яна бир мавсум «Комо»да қолмоқчи
«Реал»га тегишли бўлган ҳужумкор яримҳимоячи Нико Пас яна бир мавсумни Италиянинг «Комо» клубида ўтказмоқчи. Бу ҳақда испан ОАВлари хабар берди.
Маълумотларга кўра, 21 ёшли футболчи Мадрид клуби раҳбариятига «Комо» сафида қолиш истагини билдирган.
Пас мунтазам ўйин амалиётига эга бўлишни ва жамоанинг етакчи футболчиларидан бири сифатида ривожланишни истамоқда. Бундан ташқари, «Комо» келаси мавсум УEФА Чемпионлар лигасида иштирок этади.
Бир неча ҳафта аввал футболчи ва «Реал» унинг Мадридга қайтиш эҳтимолини муҳокама қилган эди. Бироқ Флорентино Переснинг қайта президент этиб сайланиши ва Жозе Моуринионинг бош мураббий этиб тайинланиши вазиятни ўзгартирди.
Хабарларга кўра, ҳар икки томон ҳам айни пайтда «Комо»да қолиш футболчи ривожи учун энг тўғри қарор эканига рози.
Шунингдек, Моуринио Пасга ўзи кутган даражадаги ўйин вақтини кафолатлай олмаган.
2025/26 йилги мавсумда аргентиналик яримҳимоячи А Серияда 35 та учрашувда майдонга тушиб, 12 та гол урди ва 7 та голли узатмага муаллифлик қилди.

Нико Пас не хочет возвращаться в «Реал»: полузащитник намерен остаться в «Комо» ещё на один сезон
Принадлежащий «Реалу» атакующий полузащитник Нико Пас хочет провести ещё один сезон в итальянском клубе «Комо». Об этом сообщили испанские СМИ.
По данным источников, 21-летний футболист выразил руководству мадридского клуба желание остаться в составе «Комо».
Пас стремится к регулярной игровой практике и хочет развиваться как один из ключевых игроков команды. Кроме того, «Комо» будет участвовать в Лиге чемпионов УЕФА в следующем сезоне.
Несколько недель назад футболист и «Реал» обсуждали возможность его возвращения в Мадрид. Однако переизбрание Флорентино Переса на пост президента и назначение Жозе Моуринью главным тренером изменили ситуацию.
Сообщается, что обе стороны согласны с тем, что на данный момент оставаться в «Комо» — наиболее правильное решение для развития игрока.
Кроме того, Моуринью не смог гарантировать Паса ожидаемое игровое время.
В сезоне 2025/26 аргентинский полузащитник сыграл в Серии А 35 матчей, забил 12 голов и сделал 7 результативных передач.