«Челси» «Реал» ҳимоячисини сотиб олиши мумкин
Мадриднинг «Реал» клуби ҳимоячиси Алваро Каррерас ёзги трансфер ойнасида «Челси»га кўчиб ўтиши мумкин. Бу ҳақда Диарио АS нашри хабар берди.
Манба маълумотига кўра, «қаймоқранглилар» Марк Кукуреляни ўз сафига қўшиб олганидан кейин Каррерасни сотишга тайёр.
Қайд этилишича, жамоанинг янги бош мураббийи Жозе Моуринио чап қанот ҳимоясида Франк Гарсияни асосий захира варианти сифатида кўрмоқда.
Шу сабабли 23 ёшли испаниялик футболчининг трансферига рухсат берилиши мумкин.
Эслатиб ўтамиз, «Челси»ни ёзда Хаби Алонсо қабул қилиб олди. Испаниялик мутахассис аввалроқ айнан «Реал» тизимида фаолият юритган эди.
Мадрид клуби Каррерасни 2025 йил ёзида «Бенфика»дан 50 миллион евро эвазига харид қилганди.
2025/26 йилги мавсумда ҳимоячи барча мусобақаларда 40 та учрашувда майдонга тушиб, 2 та гол урди ва 3 та голли узатмага муаллифлик қилди.
Агар трансфер амалга ошса, Каррерас Англия Премер-лигасига қайтиши ва Хаби Алонсо лойиҳасининг муҳим бўлагига айланиши мумкин.

«Челси» может приобрести защитника «Реала»
Защитник мадридского «Реала» Альваро Каррерас может перейти в «Челси» в летнее трансферное окно. Об этом сообщил Diario AS.
По данным источника, «сливочные» готовы продать Каррераса после того, как добавили в свой состав Марка Кукуреллу.
Отмечается, что новый главный тренер команды Жозе Моуринью видит Франка Гарсию в качестве основного запасного варианта на левом фланге обороны.
Поэтому трансфер 23-летнего испанского футболиста может быть одобрен.
Напомним, что «Челси» летом возглавил Хаби Алонсо. Испанский специалист ранее работал именно в системе «Реала».
Мадридский клуб приобрел Каррераса у «Бенфики» летом 2025 года за 50 миллионов евро.
В сезоне 2025/26 защитник вышел на поле в 40 матчах во всех турнирах, забил 2 гола и сделал 3 результативные передачи.
Если трансфер состоится, Каррерас может вернуться в Английскую Премьер-лигу и стать важной частью проекта Хаби Алонсо.