Бу ҳақда инсайдер Фабрицио Романо хабар берди.
«Нюкасл» клубининг италиялик яримҳимоячиси Сандро Тонали шу йил ёздаёқ Лондоннинг «Тоттенҳэм» клуби сафига кўчиб ўтишни истамоқда.
Инсайдернинг хабарига кўра, Тоналига лондонликларнинг лойиҳаси маъқул келган. Хавбек ҳамюрти Роберто Де Зерби қўл остида тўп тепишни жуда ҳам қаттиқ истамоқда ва фаолиятидаги янги қадамни ташлашга тайёр. Бироқ 26 ёшли яримҳимоячини қўлга киритиш осон бўлмайди. Сабаби «Нюкасл» у билан хайрлашишга шошилмаяпти ва трансфердан камида 98,6 млн евро ишлаб олмоқчи.
Маълумот учун, 2025/26-йилги мавсумда Тонали барча мусобақаларни инобатга олганда 53 ўйинда майдонга тушиб, 3 та гол урди ва 7 та голли узатма етказиб берди.

Итальянский полузащитник решительно настроен перебраться в лондонский «Тоттенхэм».
Итальянский полузащитник «Ньюкасла» Сандро Тонали уже этим летом решительно настроен перебраться в лондонский «Тоттенхэм».
По его информации, Тонали нравится проект «шпор». Хавбек очень хочет играть под руководством Роберто Де Дзерби и готов к новому шагу в карьере. Однако заполучить 26-летнего полузащитника будет непросто, поскольку «сороки» намерены заработать на нем 98,6 млн евро.
В сезоне-2025/26 Тонали сыграл в 53 встречах во всех соревнованиях, отметился тремя голами и записал на свой счет семь результативных передач.