«Тоттенҳэм» ўнг қанот ҳимоячиси Педро Порро билан янги шартнома имзолаш бўйича келишувга эришди. Бу ҳақда инсайдер Фабрицио Романо хабар берди.
Манбага кўра, барча ҳужжатлар расмийлаштирилган ва футболчи агентлари билан битим тўлиқ якунланган.
Янги шартнома 2031 йилнинг июнига қадар амал қилади. Бундан ташқари, клуб уни 2032 йилнинг июнигача узайтириш имконини берувчи опсияни ҳам қўшган.
Шунингдек, янги битим доирасида Педро Порронинг маоши оширилган.
Аввалроқ футболчига «Манчестер Сити» ва бошқа клублар қизиқиш билдираётгани ҳақида хабарлар тарқалган эди. Бироқ Романо маълумотига кўра, ҳимоячининг клубни тарк этиш эҳтимоли деярли бўлмаган.
Қайд этилишича, «Тоттенҳэм» Педро Поррони жамоанинг дахлсиз футболчиларидан бири деб ҳисоблайди ва унинг кетишини умуман кўриб чиқмаган.
26 ёшли испаниялик футболчи сўнгги мавсумларда Лондон клуби ҳимоясининг муҳим бўғинига айланган ва ҳужумдаги фаоллиги билан ҳам ажралиб туради.

Педро Порро подписал новый контракт с «Тоттенхэмом»
«Тоттенхэм» достиг соглашения о подписании нового контракта с правым защитником Педро Порро. Об этом сообщил инсайдер Фабрицио Романо.
Согласно источнику, все документы оформлены, и сделка с агентами игрока полностью завершена.
Новый контракт будет действовать до июня 2031 года. Кроме того, клуб добавил опцию, позволяющую продлить его до июня 2032 года.
Также в рамках нового соглашения зарплата Педро Порро была увеличена.
Ранее сообщалось о заинтересованности в игроке со стороны «Манчестер Сити» и других клубов. Однако, по данным Романо, вероятность ухода защитника из клуба была крайне низкой.
Отмечается, что «Тоттенхэм» считает Педро Порро одним из неприкосновенных игроков команды и его уход даже не рассматривался.
26-летний испанский футболист в последние сезоны стал важным звеном в защите лондонского клуба и выделяется активностью в атаке.