Англия миллий жамоаси вингери Букайо Сака жаҳон чемпионати-2026 гуруҳ босқичининг биринчи турида, 17 июн куни, Хорватияга қарши баҳсда майдонга тушишга тайёр.
«Футболчилар учун бу энг катта таваккал, айниқса сен оптимал спорт формасида бўлмасанг. Сенда танлов бўлади: ёки ўйнамай, барчасини четдан кузатасан, ёки майдонда ўзингни кўрсатишга уринасан, муҳими, одамлар сенга бир хил баҳо беришади. Аслини олганда, очиқ айтадиган бўлсак, сен ўзингни қандай ҳис қилаётганингни уларга қизиғи йўқ. Улар сен майдонга тушишингни ва натижа кўрсатишингни кутишади.
Мен таваккал қилишга тайёрман. Шу йўсинда давом этаман. Ҳозир ўзимни мартдагидан яхшироқ ҳис қиляпман ва ишлашга тайёрман», – дея Сака сўзларидан иқтибос келтирди The Sun.

Вингер сборной Англии заявил о готовности сыграть в первом матче команды на ЧМ.
Вингер сборной Англии Букайо Сака заявил о готовности сыграть в первом матче команды на чемпионате мира – 2026. Завтра, 17 июня, в рамках 1-го тура группового этапа Англия сыграет с Хорватией.
«Для игроков это самый большой риск, особенно если ты не в лучшей форме. У тебя есть выбор: либо не играть, либо выставлять себя напоказ, зная, что люди будут судить тебя одинаково. В конце концов, людям на самом деле всё равно, как ты себя чувствуешь, они ожидают от тебя результата, они ожидают от тебя выступления.
Я готов рискнуть. Я буду продолжать в том же духе. Но я чувствую себя намного лучше, чем в марте, и я готов к работе», – приводит слова Саки The Sun.
Нападающий долгое время испытывал проблемы с ахилловым сухожилием. Его следующий матч за сборную станет 50-м.