Лондоннинг «Челси» клуби собиқ ҳимоячиси Марк Кукуреля Испанияга қайтишга қарор қилган ва шахсий ҳамда оилавий сабабларга кўра Мадриднинг «Реал» клубини танлаган.
Бу ҳақда журналист Бен Жейкобс ўзининг Х ижтимоий тармоғидаги саҳифаси орқали хабар берди.
Манбанинг ёзишича, лондонликлар Йоррел Хатонинг ўйинидаги ўсиш сабабли 27 ёшли футболчини қўйиб юборишга қарши бўлмаган. Ўз навбатида, Кукуреля кетгач, «Челси» Англия чемпионати даражасига мос камида икки нафар асосий таркиб учун курашадиган футболчи сотиб олишни мақсад қилган.
Маълумот учун, испаниялик ҳимоячи 2022 йилдан буён «Челси» шарафини ҳимоя қилиб келди. Ўтган вақт мобайнида Марк 163 та расмий ўйинда майдонга тушиб, 9 та гол урди ва 13 та голли узатма етказиб берди.

Бывший левый защитник «Челси» Марк Кукурелья принял решение вернуться в Испанию и перейти в мадридский «Реал» по личным и семейным причинам.
Об этом сообщает журналист Бен Джейкобс на своей странице в социальной сети X.
По информации источника, лондонский клуб был готов отпустить 27-летнего футболиста ввиду прогресса защитника Йоррела Хато. После ухода Кукурельи «Челси» хочет приобрести как минимум двух игроков основного состава, способных конкурировать на уровне чемпионата Англии.
Испанский защитник играл за «Челси» с 2022 года. За этот период Кукурелья принял участие в 163 матчах во всех турнирах, в которых отметился девятью голами и 13 результативными передачами. Футболист подписал контракт с «Реалом» на шесть сезонов — до 2032 года.