Сўнгги дрон душанба, 15 июн куни аниқланган.
Торонто шаҳри полицияси футбол бўйича жаҳон чемпионатига бағишланган тадбирлар бошланганидан бери улар ўтказилаётган жойларга яқин ҳудудларда 6 та рухсатсиз дронни ушлади.
Сўнгги дрон душанба, 15 июн куни аниқланди ва ушланди — у бир ҳафтадан кам вақт ичида олтинчиси бўлди. Дрон операторига Канада авиация қоидаларини бузганликда айблов қўйилди.
Полиция жаҳон чемпионатига боғлиқ мажмуалар яқинида учиш мумкин эмаслигини ва рухсатсиз дронлардан фойдаланиш жавобгарликка сабаб бўлишини эслатди.
Маълумот учун, футбол бўйича жаҳон чемпионати-2026 11 июндан 19 июлгача АҚШ, Канада ва Мексикада бўлиб ўтади. Канадaда ўйинлар Торонто ва Ванкувер шаҳарларида бўлиб ўтади.

Полиция Торонто с начала мероприятий, приуроченных к чемпионату мира по футболу, перехватила шесть несанкционированных дронов вблизи мест их проведения. Об этом сообщил телеканал CTV.
Последний беспилотник был обнаружен и перехвачен в понедельник, 15 июня — он стал шестым за менее чем неделю. Оператору дрона предъявлены обвинения в нарушении канадских авиационных правил.
Полиция напомнила, что возле объектов, связанных с чемпионатом мира, действуют бесполётные зоны, а несанкционированное использование дронов влечёт ответственность.
Чемпионат мира по футболу ‑ 2026 проходит с 11 июня по 19 июля в США, Канаде и Мексике. В Канаде матчи принимают Торонто и Ванкувер.