Француз клуби ёш юлдузини сақлаб қолишга муваффақ бўлди.
«ПСЖ» яримҳимоячиси Сенни Маюлу клуб билан янги узоқ муддатли шартнома имзолади. Бу ҳақда таниқли инсайдер Фабрицио Романо хабар берди.
Манбага кўра, барча ҳужжатлар расмийлаштирилган ва 19 ёшли футболчи 2031 йилнинг июнига қадар мўлжалланган янги битимга имзо чеккан.
Аввалроқ журналист Фабрис Хокинс ҳам томонлар келишувга эришганини маълум қилганди.
Қайд этилишича, Англиянинг икки топ-клуби Маюлуга жиддий қизиқиш билдирган. Бироқ футболчининг ўзи Парижда қолишни афзал кўрган.
Маюлу «ПСЖ» академиясининг энг ёрқин тарбияланувчиларидан бири ҳисобланади ва клуб раҳбарияти уни жамоа келажагининг муҳим қисми сифатида кўрмоқда.
Ёш футболчи сўнгги мавсумларда асосий таркибга яқинлашиб, ўзининг техникаси, ўйин интеллекти ва универсаллиги билан мутахассислар эътиборини қозонган.
Шу тариқа, «ПСЖ» Европанинг етакчи клублари қизиқишига қарамай, ўзининг навбатдаги истеъдодини узоқ муддатга жамоада сақлаб қолишга эришди.

Полузащитник «ПСЖ» Сенни Майулу подписал с клубом новый долгосрочный контракт. Об этом сообщил известный инсайдер Фабрицио Романо.
По данным источника, все документы оформлены, и 19-летний футболист подписал новое соглашение, рассчитанное до июня 2031 года.
Ранее журналист Фабрис Хокинс также сообщал, что стороны достигли соглашения.
Отмечается, что два топ-клуба Англии проявляли серьезный интерес к Майулу. Однако сам футболист предпочел остаться в Париже.
Майулу считается одним из самых ярких воспитанников академии «ПСЖ», и руководство клуба видит в нем важную часть будущего команды.
Молодой футболист в последние сезоны приблизился к основной команде, привлекая внимание специалистов своей техникой, игровым интеллектом и универсальностью.
Таким образом, «ПСЖ» удалось сохранить своего очередного таланта в команде на долгосрочной основе, несмотря на интерес ведущих клубов Европы.