Мадрид клуби франциялик вингерни янги лойиҳанинг асосий фигурасига айлантирмоқчи.
Мадриднинг «Реал» клуби «Бавария» яримҳимоячиси Майкл Олисени қўлга киритиш борасидаги ҳаракатларини давом эттирмоқда. Бу ҳақда журналист Хосе Феликс Диас хабар берди.
Манба маълумотига кўра, «Реал» президенти Флорентино Перес ва жамоанинг янги бош мураббийи Жозе Моуринё 24 ёшли футболчини янги лойиҳа учун энг муҳим трансферлардан бири деб ҳисобламоқда.
Қайд этилишича, мадридликлар бу ҳақдаги позициясини Олисенинг ўзига ҳам етказган.
«Қироллик клуби» футболчи учун камида 150 миллион евро таклиф қилишга тайёр. Зарурат туғилса, трансфер суммаси ҳатто 200 миллион евродан ҳам ошиши мумкин.
Бироқ «Бавария» ўз юлдузини сотишни режалаштирмаяпти. Мюнхен клуби Олисени жамоанинг тегиб бўлмас футболчиларидан бири деб ҳисоблайди ва унинг шартномасини 2031 йилгача узайтиришни истамоқда.
Майкл Олисе 2025/26 йилги мавсумда ажойиб статистика қайд этди. У барча мусобақаларда 52 та учрашувда майдонга тушиб, 22 та гол урди ва 31 та голли узатмани амалга оширди.
Агар трансфер амалга ошса, Олисе футбол тарихидаги энг қиммат трансферлардан бирига айланиши мумкин.

«Реал» готов потратить до 200 миллионов евро на Олисе
Мадридский «Реал» продолжает преследовать цель заполучить полузащитника «Баварии» Майкла Олисе. Об этом сообщил журналист Хосе Феликс Диас.
По информации источника, президент «Реала» Флорентино Перес и новый главный тренер команды Жозе Моуринью считают 24-летнего футболиста одним из самых важных трансферов для нового проекта.
Отмечается, что мадридцы уже донесли свою позицию до самого Олисе.
«Королевский клуб» готов предложить за игрока не менее 150 миллионов евро. В случае необходимости сумма трансфера может превысить даже 200 миллионов евро.
Однако «Бавария» не планирует продавать свою звезду. Мюнхенский клуб считает Олисе одним из незаменимых игроков команды и намерен продлить его контракт до 2031 года.
Майкл Олисе показал впечатляющую статистику в сезоне 2025/26. Он вышел на поле в 52 матчах во всех соревнованиях, забил 22 гола и отдал 31 голевую передачу.