Расман: «Реал» Конатени эркин агент сифатида ўз сафига қўшиб олди
Мадриднинг «Реал» клуби франциялик марказий ҳимоячи Ибраима Конатенинг трансферини расман эълон қилди.
Аввал «Ливерпул» сафида тўп тепган футболчи «қироллик клуби»га эркин агент мақомида келиб қўшилди. Томонлар ўртасида 2030 йилнинг июн ойига қадар мўлжалланган шартнома имзоланди.
Конатенинг трансфери Флорентино Переснинг президентлик сайлови олдидан берган ваъдаларидан бири бўлгани таъкидланмоқда. Перес 7 июн куни бўлиб ўтган сайловда яна клуб президенти этиб қайта сайланганди.
Айни пайтда 27 ёшли футболчи Франция миллий жамоаси билан ЖЧ-2026 мусобақасида иштирок этмоқда.
Конате «Ливерпул» сафида Англия Премер-лигаси ва Европа мусобақаларида ишончли ўйинлари билан танилган. Мадрид клуби унинг тажрибаси ва жисмоний имкониятлари ҳимоя чизиғини янада кучайтиришига умид қилмоқда.
Эслатиб ўтамиз, «Реал» ўтган мавсум Ла Лигада иккинчи ўринни эгаллаган эди. Испания чемпиони эса «Барселона» бўлди.

Официально: «Реал» подписал Конате в качестве свободного агента
Мадридский «Реал» официально объявил о трансфере французского центрального защитника Ибраима Конате.
Ранее выступавший за «Ливерпуль» футболист присоединился к «королевскому клубу» в статусе свободного агента. Между сторонами был подписан контракт до июня 2030 года.
Отмечается, что трансфер Конате стал одним из обещаний Флорентино Переса перед президентскими выборами. Перес был вновь избран президентом клуба на выборах, состоявшихся 7 июня.
В данный момент 27-летний футболист участвует в Чемпионате мира 2026 года в составе сборной Франции.
Конате известен своими надежными выступлениями за «Ливерпуль» в Английской Премьер-лиге и европейских соревнованиях. Мадридский клуб надеется, что его опыт и физические возможности укрепят защитную линию.
Напомним, «Реал» занял второе место в Ла Лиге в прошлом сезоне. Чемпионом Испании стала «Барселона».