«Фенербаҳче» Ла Лиганинг Мбаппедан кейинги энг яхши тўпурари билан келишувга эришди
Туркиянинг «Фенербаҳче» клуби Испаниянинг «Малорка» жамоаси ҳужумчиси Ведат Мурикининг трансфери бўйича келишувга эришганини расман маълум қилди.
Клуб хабарига кўра, косоволик футболчи бугун, 18 июн куни тиббий кўрикдан ўтиш ва трансфернинг сўнгги тафсилотларини ҳал қилиш учун Туркияга етиб келади.
«Ведат Мурикини олиб келаётган самолёт маҳаллий вақт билан соат 21:00 да Сабиҳа Гўкчен аэропортининг халқаро терминалига қўнади», — дейилади «Фенербаҳче» баёнотида.
Мурикининг трансфери бежиз катта қизиқиш уйғотмаяпти. 2025/26 йилги Ла Лига мавсумида у 23 та гол билан чемпионатнинг иккинчи энг яхши тўпурари бўлди.
Ундан фақат «Реал» ҳужумчиси Килиан Мбаппе (25 гол) кўпроқ гол уришга муваффақ бўлди.
Шунингдек, Мурики «Барселона» юлдузи Ламин Ямал ва «Реал» вингери Винисиус Жуниорни ортда қолдирди. Ҳар икки футболчи мавсумни 16 тадан гол билан якунлаган.
Қизиғи, Мурикининг ёрқин ўйинларига қарамай, унинг клуби «Малорка» мавсум якунида Сегунда дивизионга тушиб кетди.

«Фенербахче» достиг договоренности с лучшим бомбардиром Ла Лиги после Мбаппе
Турецкий клуб «Фенербахче» официально объявил о достижении договоренности по трансферу нападающего испанской «Мальорки» Ведата Мурики.
По сообщению клуба, косовский футболист прибудет в Турцию сегодня, 18 июня, чтобы пройти медицинское обследование и завершить последние детали трансфера.
«Самолет с Ведатом Мурики приземлится в международном терминале аэропорта Сабиха Гекчен в 21:00 по местному времени», — говорится в заявлении «Фенербахче».
Трансфер Мурики вызывает большой интерес не случайно. В сезоне Ла Лиги 2025/26 он стал вторым лучшим бомбардиром чемпионата с 23 голами.
Его превзошел только нападающий «Реала» Килиан Мбаппе, забив 25 голов.
Кроме того, Мурики обошел звезду «Барселоны» Ламина Ямала и вингера «Реала» Винисиуса Жуниора. Оба футболиста завершили сезон с 16 голами.
Интересно, что несмотря на яркую игру Мурики, его клуб «Мальорка» завершил сезон, вылетев в Сегунду дивизион.