Гана яримҳимоячиси ЖЧ-2026 ўйинларида иштирок эта олмайди.
Гана миллий жамоаси яримҳимоячиси Томас Партининг Канадага кириш тақиқи бўйича берган апелляцияси рад этилди. Бу ҳақда журналист Бен Жейкобс хабар берди.
Аввалроқ 33 ёшли футболчига Англияда зўрлаш билан боғлиқ бир неча айбловлар қўйилгани сабабли Канадага киришга рухсат берилмаганди.
Маълумотларга кўра, сешанба куни Оттава суди Партининг апелляциясини кўриб чиқиб, аввалги қарорни ўз кучида қолдирган.
Шу тариқа, яримҳимоячи ЖЧ-2026 доирасида Ганага ёрдам бера олмайди.
Гана миллий жамоаси мундиалдаги илк учрашувини 17 июндан 18 июнга ўтар кечаси Торонтода Панама миллий жамоасига қарши ўтказади.
Эслатиб ўтамиз, Канада иммиграция органлари қарорини футболчига нисбатан Буюк Британияда давом этаётган суд жараёнлари билан изоҳлаган.
2025/26 йилги мавсумда Парти Испаниянинг «Вилярреал» клуби сафида тўп суриб, Ла Лигада 25 та учрашувда майдонга тушган.

Полузащитник из Ганы не сможет участвовать в матчах ЧМ-2026.
Апелляция полузащитника сборной Ганы Томаса Парти по поводу запрета на въезд в Канаду была отклонена. Об этом сообщил журналист Бен Джейкобс.
Ранее 33-летнему футболисту было отказано во въезде в Канаду из-за нескольких обвинений в изнасиловании, предъявленных ему в Англии.
Согласно данным, во вторник суд в Оттаве рассмотрел апелляцию Парти и оставил в силе предыдущие решения.
Таким образом, полузащитник не сможет помочь сборной Ганы в рамках ЧМ-2026.
Сборная Ганы проведет свой первый матч на мундиале в ночь с 17 на 18 июня в Торонто против сборной Панамы.
Напомним, что решение канадских иммиграционных органов было объяснено продолжающимися судебными процессами в Великобритании в отношении футболиста.