Шу сабаб «Арсенал» яримҳимоячиси Гананинг Торонтодаги ўйинини ўтказиб юборади.
Англияда зўрлаш билан айбланаётган «Арсенал»нинг собиқ яримҳимоячиси Гана миллий жамоасининг 2026 йилги Жаҳон чемпионати учун қайдномасига киритилган. Африка жамоаси 18 июн куни Торонтода Панама билан тўқнаш келади.
The Athletic нашрининг хабар беришича, Партига Канадага кириш рад этилган. Халқаро футбол федерацияси бу маълумотни тасдиқлаб, қуйидагиларни қайд этган:
«FIFA қабул қилувчи мамлакатларнинг иммиграция жараёнларида иштирок этмайди, шу жумладан виза масалаларини кўриб чиқмайди. FIFA'нинг олдинги тадбирларида бўлгани каби кимга виза берилиши ва ким мамлакатга кириши бўйича якуний қарор қабул қилувчи давлат ҳукуматига боғлиқ».

Канадское правительство решило не допускать въезд Томаса Парти в страну.
Бывший полузащитник «Арсенала», обвиняемый в изнасиловании в Англии, включен в заявку национальной сборной Ганы на отборочный турнир чемпионата мира 2026 года. Африканская команда встретится с Панамой 18 июня в Торонто.
Издание The Athletic сообщает, что Парти отказано во въезде в Канаду. Международная федерация футбола подтвердила эту информацию, указав следующее:
«ФИФА не участвует в иммиграционных процессах принимающих стран, включая рассмотрение визовых вопросов. Как и в предыдущих мероприятиях ФИФА, окончательное решение о выдаче виз и въезде в страну принимает правительство страны».