Инфантино: «ЖЧдаги жамоалар сонини 64 тага етказсак, Италия ҳам саралашдан ўтади. Бўлмаса, 208 та жамоа қатнашар»
12 июн, 13:20
ФИФА президенти «мовий гвардия»нинг қаторасига учинчи мундиалга чиқолмагани борасида ҳазил қилди.
ФИФА президенти Жанни Инфантино Италия миллий жамоасининг жаҳон чемпионатига чиқа олмаётгани ҳақида ҳазил қилди.
«Мовий гвардия» кетма-кет учинчи мундиални ўтказиб юбормоқда.
Канада, Мексика ва АҚШда ўтказилаётган 2026 йилги Жаҳон чемпионатда тарихда биринчи марта 48 та жамоа иштирок этмоқда.
«Биз бутун дунёни янада кўпроқ жалб қилиш учун 64 та жамоа иштирокида Жаҳон чемпионати ўтказиш имкониятини муҳокама қилгандик. Бу масала ФИФА Кенгашида кўтарилган, аммо ҳозирча 48 та жамоа билан ўтаётган биринчи турнирдан завқ олайлик.

Президент ФИФА Джанни Инфантино пошутил о том, что сборная Италии не может пробиться на чемпионат мира.
«Скуадра адзурра» пропускает третий мундиаль подряд.
Впервые в истории на чемпионате мира 2026 года, который пройдет в Канаде, Мексике и США, участвуют 48 команд.
«Мы обсуждали возможность проведения чемпионата мира с участием 64 команд, чтобы еще сильнее вовлечь весь мир. Этот вопрос был поднят на Совете ФИФА, но пока давайте насладимся первым турниром с 48 командами.
Возможно, с 64 командами Италия пройдет отбор… Или мы дойдем до 208 команд…», — сказал Инфантино в интервью CazeTV.
Инфантино: «Если увеличим число команд на ЧМ до 64, Италия тоже пройдет отбор. В противном случае — 208 команд»