Мбаппе: «Мен гол урмасдан Франция жаҳон чемпиони бўлса, байрамни биринчи ўзим бошлайман»
Килиан Мбаппе Жаҳон чемпионатида бирорта ҳам гол урмасдан туриб, Франция билан чемпион бўлишга тайёрлигини билдирди.
«Агар Жаҳон чемпионатида бирорта ҳам гол урмай, турнирда ғолиб чиқиш имконияти бўлса, бунга рози бўлардим. Байрамни биринчи бўлиб мен бошлардим.
Бу Жаҳон чемпионатида иштирок этаётганимдан жуда хурсандман. Ёш футболчиларга, айниқса, руҳий жиҳатдан ёрдам бериш мен учун муҳим», — деди Мбаппе M6 телеканалига берган интервюсида.
Ҳозиргача 26 ёшли форвард мундиалларда 12 та гол урган. Бу борада рекорд 16 та тўп киритган германиялик собиқ ҳужумчи Mирослав Клозега тегишли.
«Энг яхши тўпурарлар қаторида бўлиш — ёқимли ҳис. Аммо уларнинг кўпчилиги анча катта ёшда. Албатта, мен ҳам тарих ёзишда давом этишни истайман»,

Мбаппе: «Если Франция станет чемпионом мира без моего гола, я первым начну празднование»
Килиан Мбаппе заявил, что готов стать чемпионом мира с Францией, не забив ни одного гола на турнире.
«Если у меня будет возможность выиграть чемпионат мира, не забив ни одного гола, я бы согласился. Я первым начну празднование.
Я очень рад быть частью этого чемпионата мира. Для меня важно помогать молодым игрокам, особенно в психологическом плане», — сказал Мбаппе в интервью телеканалу M6.
На данный момент 26-летний форвард забил 12 голов на мундиалях. Рекорд в 16 мячей принадлежит бывшему немецкому нападающему Мирославу Клозе.
«Быть среди лучших бомбардиров — приятное чувство. Но большинство из них в более зрелом возрасте. Конечно, я тоже хочу продолжать писать историю»,