Франция миллий жамоаси футболчилари ва мамлакат футбол федерацияси 2026 йилги Жаҳон чемпионатидаги эҳтимолий чемпионлик учун бериладиган мукофот пуллари борасида келишувга эришди. Бу ҳақда RTL журналисти Филипп Санфорш маълум қилди.
Унинг сўзларига кўра, Франция футбол федерацияси (FFF) ва футболчилар ўртасидаги музокаралар мураккаб кечган. Муҳокамалар давомида нафақат бонуслар, балки футболчилар оила аъзолари учун ажратиладиган чипталар сони масаласи ҳам кўриб чиқилган.
«Франция футбол федерацияси ва футболчилар Жаҳон чемпионатидаги ғалаба учун бонуслар борасида якуний келишувга эришди. Музокаралар мураккаб кечди, аммо томонлар Бостон шаҳрига етиб боришидан олдин барча масалаларни ҳал қилди», — деб ёзди Санфорш ижтимоий тармоқларда.
Қайд этилишича, бонусларнинг аниқ миқдори ҳозирча ошкор этилмаган.
Эслатиб ўтамиз, 2026 йилги Жаҳон чемпионати бугун, 11 июн куни старт олади. Турнирнинг очилиш баҳсида Мексика ва Жанубий Африка миллий жамоалари ўзаро тўқнаш келади.
Маълумот учун, Франция миллий жамоаси мундиалнинг I гуруҳида Сенегал, Ироқ ва Норвегия жамоаларига қарши баҳс олиб боради.

Французские футболисты договорились о призовых за победу на ЧМ
Футболисты сборной Франции и национальная футбольная федерация достигли соглашения о призовых за возможную победу на чемпионате мира 2026 года. Об этом сообщил журналист RTL Филипп Санфорж.
По его словам, переговоры между Французской футбольной федерацией (FFF) и игроками были сложными. В ходе обсуждений рассматривались не только бонусы, но и количество билетов, выделяемых для членов семей футболистов.
«Французская футбольная федерация и игроки достигли окончательного соглашения по поводу бонусов за победу на чемпионате мира. Переговоры были непростыми, но стороны разрешили все вопросы до прибытия в Бостон», — написал Санфорж в социальных сетях.
Отмечается, что точная сумма бонусов пока не разглашается.
Напомним, чемпионат мира 2026 года стартует сегодня, 11 июня. В матче открытия сборные Мексики и ЮАР сразятся друг с другом.