Франция бош мураббийи вингернинг ҳозирги формаси мундиал олдидан муҳим эканини таъкидлади.
Франция миллий жамоаси бош мураббийи Диде Дешам Шимолий Ирландияга қарши ўртоқлик баҳсида хет-трик қайд этган Майкл Олисенинг ўйинига юқори баҳо берди.
Французлар Жаҳон чемпионатига тайёргарлик доирасидаги назорат учрашувида Шимолий Ирландияни 3:1 ҳисобида мағлуб этди. Жамоанинг барча голларига айнан Олисе муаллифлик қилди.
«Айнан шундай Олисе бизга керак бўлади. Майкл «Бавария» ва миллий жамоадаги мавсумидан кейин янада ажралиб турмоқда. У катта ютуқларга эришди ва ўзига бўлган ишончи юқори.
Бундан ташқари, у жамоа учун меҳнат қилишни ҳам билади. Бу эса жуда муҳим жиҳат», — деди Дешам Radio France Internationale нашрига.
Эслатиб ўтамиз, Франция миллий жамоаси 2026 йилги Жаҳон чемпионати иштирокчиси ҳисобланади.
Маълумот учун, французлар мундиалнинг I гуруҳида Сенегал, Ироқ ва Норвегия миллий жамоаларига қарши баҳс олиб боради.

Дешам прокомментировал хет-трик Олисе
08.06.2026 FT Международные товарищеские матчи France Франция 3 : 1 Northern Ireland Северная Ирландия
Главный тренер сборной Франции Дидье Дешам высоко оценил игру Майкла Олисе, который оформил хет-трик в товарищеском матче против Северной Ирландии.
Французы одержали победу над Северной Ирландией со счётом 3:1 в контрольной встрече в рамках подготовки к чемпионату мира. Автором всех голов стал именно Олисе.
«Нам нужен именно такой Олисе. После сезона в «Баварии» и национальной команде Майкл выделяется ещё больше. Он добился больших успехов и обладает высокой уверенностью в себе.
Кроме того, он умеет работать на команду. Это очень важный аспект», — сказал Дешам изданию Radio France Internationale.
Напомним, что сборная Франции является участником чемпионата мира 2026 года.
Для информации, французы будут сражаться в группе I мундиаля против сборных Сенегала, Ирака и Норвегии.