Ёзги йиғинга киришган «бургутлар» 3 футболчи билан хайрлашишди.
«Дарвозабон Раҳимжон Давронов, ҳимоячи Иброҳим Йўлдошев ва яримҳимоячи Жамшид Болтабоев билан тузилган меҳнат шартномаси ҳар икки томоннинг ўзаро розилиги асосида бекор қилинганини маълум қиламиз.
Хабарингиз бор, ушбу футболчилар мавсум аввалида жамоамизга қўшилишганди. Ўтган вақт давомида Давронов «Андижон» таркибида чемпионат ва Кубок доирасида ҳаммаси бўлиб, 8 та ўйинда майдонга тушди. Йўлдошев битта ўйинда майдонга тушди ва битта гол муаллифига айланди. Болтабоев эса «Андижон» сафида Суперлигада 7 та ўйинда майдонга тушди.

Начавшие летний сбор «орлы» попрощались с тремя футболистами.
«Мы сообщаем, что трудовые контракты с вратарём Рахимжоном Давроновым, защитником Иброхимом Йўлдошевым и полузащитником Жамшидом Болтабоевым расторгнуты по взаимному согласию сторон.
Как вам известно, эти футболисты присоединились к нашей команде в начале сезона. За прошедшее время Давронов принял участие в 8 матчах чемпионата и Кубка в составе «Андижона». Йўлдошев сыграл в одном матче и стал автором одного гола. Болтабоев вышел на поле в 7 матчах Суперлиги в составе «Андижона».
Мы выражаем благодарность Давронову, Йўлдошеву и Болтабоеву за их вклад в нашу команду и желаем им удачи в дальнейшей карьере», — говорится в сообщении клуба.