Португалия миллий жамоаси сардори Криштиану Роналду ЖЧ-2026 ҳақида ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
«Биз жуда хурсандмиз ва Жаҳон чемпионати худди Евро каби ҳар доим ўзига хос мусобақа эканини яхши биламиз. Унга катта умидлар билан кириб борамиз.
Жисмоний ҳолатим? Яхши ҳолатдаман, ўйинларимни кўрмадингизми?»
Португалия чемпионликка даъвогарми?
«Буни фақат охирида билиб оламиз. Бу жуда кучли авлод, аммо биз назорат қила олмайдиган омиллар ҳам бор — масалан, ўйинлар, ғалабалар ёки мағлубиятлар. Ишонаманки, бу авлод португал халқига кўп қувонч олиб келади».
Жамоанинг тайёргарлиги ҳақида
«Жуда кўп чарчоқ бўлди, чунки кўп меҳнат қилдик. Ўртоқлик баҳсларида ғалабалар бўлди, лекин энг муҳими — 17 июндаги биринчи ўйинимиз. Кейин эса ишлар қийинлашганда, ҳақиқий чемпионлар кимлиги кўринади. Ҳаммаси кўп омилларга боғлиқ. Ишонаманки, ҳаммаси яхши бўлади. Гуруҳда биринчи ўринни олиш муҳим. Кейин эса ўйиндан ўйинга, қадамма-қадам, хотиржамлик билан олдинга бориш керак», — деди «Ан Наср»нинг 41 ёшли ҳужумчиси клуб матбуот хизматига берган интервюсида.
Эслатиб ўтамиз, Португалия мундиалда Колумбия, Ўзбекистон ва Конго ДР билан бир гуруҳдан ўрин олган.

Капитан национальной сборной Португалии Криштиану Роналду поделился своими мыслями о ЧМ-2026.
«Мы очень рады и знаем, что чемпионат мира, как и Евро, всегда является особенным турниром. Мы вступаем в него с большими надеждами.
Моя физическая форма? Я в хорошей форме, разве вы не видели мои игры?»
Португалия претендует на чемпионство?
«Это мы узнаем только в конце. Это очень сильное поколение, но есть факторы, которые мы не можем контролировать — например, игры, победы или поражения. Я верю, что это поколение принесет много радости португальскому народу».
О подготовке команды
«Было много утомительных моментов, потому что мы много работали. В товарищеских матчах были победы, но самое главное — наш первый матч 17 июня. А затем, когда все усложнится, станет ясно, кто настоящие чемпионы. Все зависит от множества факторов. Я верю, что все будет хорошо. Важно занять первое место в группе. Затем идти от игры к игре, шаг за шагом, спокойно двигаться вперед», — сказал 41-летний нападающий «Ан Насра» в интервью клубной пресс-службе.