«Брайтон» клуби «Тоттенҳэм»га 19 ёшли хорватиялик ҳимоячи Лука Вушкович трансфери бўйича 35 миллион евролик таклиф юборди.
Футболчига Европанинг қатор топ клублари қизиқиш билдирмоқда. Жумладан, Каталониянинг «Барселона» жамоаси уни ўз сафида кўрмоқчи эканлиги ҳақида маълумотлар бор. Бироқ Вушковичнинг ўзи «Брайтон»ни фаолияти учун яхшироқ вариант деб ҳисобламоқда. Бундай фикрга «Ҳамбург»дан таниш бўлган жамоа бош мураббийи Фабиан Хюрцелер ҳам таъсир қиляпти.
Бундеслига ўтган мавсумида ҳимоячи 28 та ўйинда майдонга тушиб, 6 та гол урди.
Маълумот учун, Вушкович Хорватиянинг ЖЧ-2026 учун қайдномасига киритилган.
«Тоттенҳэм» 2023 йил «Ҳайдук»дан тахминан 12 миллион евро эвазига сотиб олган. Футболчининг амалдаги шартномаси 2030 йилгача мўлжалланган. Футболчи келажаги бўйича якуний қарор мундиалдан кейин қабул қилинади.

«Брайтон» предложил 35 миллионов евро за Вушковича
«Брайтон» сделал предложение «Тоттенхэму» о покупке 19-летнего хорватского защитника Луки Вушковича в размере около 35 миллионов евро. Об этом сообщает The Athletic.
К игроку также проявляет интерес ряд других европейских клубов, однако сам Вушкович считает «Брайтон» приоритетным вариантом для развития карьеры. Во многом это связано с главным тренером команды Фабианом Хюрцелером, с которым он знаком по аренде в «Гамбурге».
В прошедшем сезоне Бундеслиги защитник провёл 28 матчей и забил 6 голов, закрепив статус одного из самых перспективных игроков Европы. Вушкович также был включён в заявку сборной Хорватии на чемпионат мира 2026 года.
«Тоттенхэм» приобрёл игрока у «Хайдука» в 2023 году примерно за 12 миллионов евро, а его контракт рассчитан до 2030 года. Окончательное решение о будущем футболист примет после завершения турнира.