Аргентина миллий жамоаси ҳужумчиси Лионел Месси ЖЧ-2026 гуруҳ босқичининг 1-турида Жазоирга қарши учрашувдан (3:0) сўнг ўз фикрлари билан бўлишди.
38 ёшли футболчи ушбу баҳсда хет-трик қайд этиб, жамоасининг ишончли ғалабасини таъминлади.
«Бу менинг олтинчи жаҳон чемпионатим ва мен ҳали ҳам ўзимни яхши ҳис қиляпман. Биз қийин учрашувда ғалаба қозондик. Жаҳон чемпионатида ғалаба билан бошлаш доимо муҳим, чунки бу турнирда осон ўйин бўлмайди», — деди Месси.
Аргентина сардори ўз фаолиятидаги ютуқларга ҳам тўхталиб ўтди.
«Фаолиятим давомида жуда кўп ажойиб лаҳзаларни бошдан кечирдим. Ҳозир содир бўлаётган воқеалар эса мен учун ёқимли бонус», — дея қўшимча қилди у.
Шунингдек, Месси биринчи голдан кейин кўз ёш тўккани ҳақида ҳам изоҳ берди.
«Ҳа, биринчи голдан кейин йиғладим. Аммо бу футбол билан боғлиқ эмас эди. Ҳаётимда оғир кунларни бошдан кечирдим. Делегация аъзолари ва жамоадошларим доимо ёнимда бўлишди ва менга катта куч беришди. Мен улардан миннатдорман», — деди аргентиналик афсона.
Эслатиб ўтамиз, Жазоирга қарши хет-трикдан сўнг Месси жаҳон чемпионатларидаги голлари сонини 16 тага етказиб, мундиал тарихидаги энг яхши тўпурарлар қаторига кириб, бу борада Клозе билан тенгалшиб олди..
Аргентина миллий жамоаси гуруҳ босқичининг навбатдаги турида 22 июн куни Австрия билан куч синашади.

Месси: «Это мой шестой чемпионат мира, и я все еще чувствую себя хорошо»
Нападающий сборной Аргентины Лионель Месси поделился своими мыслями после матча 1-го тура группового этапа ЧМ-2026 против Алжира (3:0).
38-летний футболист оформил хет-трик в этой встрече, обеспечив уверенную победу своей команде.
«Это мой шестой чемпионат мира, и я все еще чувствую себя хорошо. Мы одержали победу в сложном матче. Начать чемпионат мира с победы всегда важно, так как на этом турнире не бывает легких игр», — сказал Месси.
Капитан Аргентины также остановился на достижениях в своей карьере.
«За свою карьеру я пережил множество замечательных моментов. То, что происходит сейчас, для меня приятный бонус», — добавил он.
Также Месси прокомментировал свои слезы после первого гола.
«Да, я заплакал после первого гола. Но это не было связано с футболом. В жизни я пережил тяжелые дни. Члены делегации и мои товарищи по команде всегда были рядом и давали мне большую силу. Я им благодарен», — сказал аргентинская легенда.
Напомним, после хет-трика в матче с Алжиром Месси довел количество своих голов на чемпионатах мира до 16, войдя в число лучших бомбардиров в истории мундиалей.