Аргентина миллий жамоаси яримҳимоячиси Алексис Мак Аллистер ЖЧ-2026 гуруҳ босқичининг 1-турида Жазоир устидан қозонилган 3:0 ҳисобидаги ғалабадан сўнг Лионел Месси ҳақида фикр билдирди.
Эслатиб ўтамиз, учрашувдаги барча голларга 38 ёшли аргентиналик афсона муаллифлик қилиб, мундиалдаги илк хет-тригини расмийлаштирди.
«Месси энди аввалгидек эмас дейишганди. Аммо бугун у ҳамон энг яхшиси эканини кўрсатди», — деди Мак Аллистер.
Яримҳимоячининг фикрича, Аргентина миллий жамоаси ўз ўйинини айнан Месси атрофида қуриши керак.
«Энди ҳамма кўриб турибдики, биз жамоани унинг атрофида қуришимиз керак», — дея қўшимча қилди у.
Жазоирга қарши хет-трикдан сўнг Месси жаҳон чемпионатларидаги голлари сонини 16 тага етказди ва Германия афсонаси Мирослав Клозе билан биргаликда мундиаллар тарихидаги энг яхши тўпурарлар рўйхатидан жой олди.
Қизиғи, бу Лионел Мессининг фаолиятидаги жаҳон чемпионатларида қайд этган илк хет-триги бўлди.
Аргентина миллий жамоаси гуруҳ босқичининг навбатдаги турида 22 июн куни Австрияга қарши майдонга тушади.

Мак Аллистер: «Говорили, что Месси уже не тот»
Полузащитник сборной Аргентины Алексис Мак Аллистер высказался о Лионеле Месси после победы со счетом 3:0 над Алжиром в 1-м туре группового этапа ЧМ-2026.
Напомним, все голы в матче забил 38-летний аргентинский гений, оформив тем самым первый хет-трик на мундиале.
«Говорили, что Месси уже не тот. Но сегодня он показал, что по-прежнему лучший», — сказал Мак Аллистер.
По мнению полузащитника, сборной Аргентины нужно строить свою игру вокруг Месси.
«Теперь все видят, что мы должны строить команду вокруг него», — добавил он.
После хет-трика против Алжира Месси довел количество своих голов на чемпионатах мира до 16 и вошел в список лучших бомбардиров в истории мундиалей вместе с немецкой легендой Мирославом Клозе.