Росениор Францияга йўл олиши мумкин
Франциянинг «Париж» клуби собиқ «Челси» бош мураббийи Лиам Росениорни жамоага таклиф қилиш имкониятини кўриб чиқмоқда. Бу ҳақда Foot Mercato нашри хабар берди.
Манбага кўра, клуб амалдаги мураббий Антуан Комбуаре билан хайрлашиши мумкин. Мутахассиснинг амалдаги шартномаси 2027 йилгача мўлжалланган бўлса-да, у келишувни 2028 йилгача узайтиришни истамоқда.
Бироқ томонлар ҳозирча янги битим борасида келишувга эриша олмаган. Шу сабабли «Париж» раҳбарияти муқобил вариантларни ўрганишни бошлаган.
Номзодлардан бири сифатида Лиам Росениор кўрилмоқда. Аввалроқ L'Quipe нашри инглиз мутахассиси «Челси»даги омадсиз даврдан сўнг мураббийлик фаолиятида танаффус қилишни режалаштираётгани ҳақида хабар берганди.
Шунга қарамай, француз клуби унинг хизматларига жиддий қизиқиш билдирмоқда.
Эслатиб ўтамиз, «Париж» ўтган мавсум Лига 1 турнир жадвалида 11-ўринни эгаллаган эди. Клуб янги мавсум олдидан жамоани кучайтириш ва натижаларни яхшилашни мақсад қилган.

Розениор может отправиться во Францию
Французский клуб «Париж» рассматривает возможность приглашения Лиама Розениора, бывшего главного тренера «Челси», в свою команду. Об этом сообщает издание Foot Mercato.
По сообщениям, клуб может попрощаться с действующим тренером Антуаном Комбуаре. Хотя у специалиста контракт рассчитан до 2027 года, он хочет продлить соглашение до 2028 года.
Однако стороны пока не смогли достичь соглашения по новому контракту. Поэтому руководство «Парижа» начало изучать альтернативные варианты.
Одним из кандидатов рассматривается Лиам Розениор. Ранее издание L’Equipe сообщало, что английский специалист планирует взять перерыв в своей тренерской карьере после неудачного периода в «Челси».
Тем не менее, французский клуб проявляет серьезный интерес к его услугам.
Напомним, что «Париж» занял 11-е место в турнирной таблице Лиги 1 в прошлом сезоне. Клуб ставит целью усиление команды и улучшение результатов перед новым сезоном.