Эртага Ўзбекистон миллий жамоаси Жаҳон чемпионатидаги илк учрашувини Колумбияга қарши ўтказади.
Бугун мазкур баҳс олдидан ФИФА вакиллари ҳамда ҳар икки жамоа расмийлари иштирокида йиғилиш бўлиб ўтди. Унда учрашувни ташкил этиш, регламент ва бошқа масалалар юзасидан тушунтиришлар берилди.
Йиғилиш якунларига кўра, Ўзбекистон миллий жамоаси баҳсда тўлиқ оқ либосда ҳаракат қилиши маълум бўлди. Дарвозабон эса тўқ сариқ рангли формани кияди.
Эслатиб ўтамиз, Ўзбекистон ва Колумбия ўртасидаги учрашув 18 июн куни Мекcикадаги «Мехicо city» стадионида бўлиб ўтади. Баҳс Тошкент вақти билан соат 07:00 да старт олади.

Завтра национальная команда Узбекистана проведёт свой первый матч на чемпионате мира против Колумбии.
Сегодня состоялось заседание с участием представителей ФИФА и официальных лиц обеих команд. На нём обсудили организацию встречи, регламент и другие вопросы.
По итогам заседания было определено, что команда Узбекистана выступит в полностью белой форме. Вратарь наденет форму тёмно-оранжевого цвета.
Напомним, что матч между Узбекистаном и Колумбией состоится 18 июня на стадионе «Mexico city» в Мексике. Начало встречи — в 07:00 по ташкентскому времени.