Ашурматов: «Португалия ҳозир Роналдусиз кучлироқ»
Ўзбекистон миллий жамоаси ҳимоячиси Рустам Ашурматов журналистлар билан суҳбатда Португалия ҳамда унинг юлдуз ҳужумчиси Криштиану Роналду ҳақида ўз фикрларини билдирди.
«Менимча, Португалия ҳозир Криштианусиз кучлироқ. Унинг асосий таркибда тушишини хоҳлайманми? Мен учун фарқи йўқ. Биз ҳар икки вариантга ҳам тайёрланамиз ва қўлимиздан келган барча ишни қилишга ҳаракат қиламиз», — деди Ашурматов.
Эслатиб ўтамиз, Ўзбекистон миллий жамоаси ЖЧ-2026 гуруҳ босқичида Колумбия, Португалия ва Конго ДР жамоаларига қарши баҳс олиб боради.
Миллий жамоа мундиалдаги тарихий илк учрашувини 18 июн куни Колумбияга қарши ўтказади.
Португалия билан баҳс эса гуруҳ босқичининг энг кутилаётган учрашувларидан бири бўлиб турибди. Унда Криштиану Роналду иштирок этадими ёки йўқ, бундан қатъи назар, Ўзбекистон миллий жамоаси барча сценарийларга тайёр эканини Ашурматов алоҳида таъкидлади.

Защитник национальной команды Узбекистана Рустам Ашурматов в разговоре с журналистами поделился своими мыслями о Португалии и её звёздном нападающем Криштиану Роналду.
«Я считаю, что сейчас Португалия сильнее без Криштиану. Хочу ли я, чтобы он вышел в основном составе? Мне всё равно. Мы готовимся к обоим вариантам и постараемся сделать всё возможное», — сказал Ашурматов.
Напомним, что национальная команда Узбекистана в групповом этапе ЧМ-2026 будет противостоять командам Колумбии, Португалии и Демократической Республики Конго.
Национальная команда проведёт свой исторический первый матч на мундиале 18 июня против Колумбии.
Матч с Португалией является одним из самых ожидаемых в групповом этапе. Участвует ли в нём Криштиану Роналду или нет, национальная команда Узбекистана готова к любому развитию событий, подчеркнул Ашурматов.