Чалоба А Серияга йўл олиши мумкин
«Челси» ва Англия миллий жамоаси марказий ҳимоячиси Трево Чалоба Италиянинг «Комо» клуби қизиқишлари доирасига тушди. Бу ҳақда Фабрицио Романо маълум қилди.
Журналист Фабрицио Романонинг хабар беришича, А Серия вакили ушбу трансфер ойнасида 26 ёшли футболчини ўз сафига қўшиб олишни истамоқда. Бироқ ҳозирча Лондон клуби билан музокараларда келишувга эришилмаган.
Манбага кўра, «Челси» ўз тарбияланувчисини жамоада сақлаб қолишни режалаштирмоқда ва шу сабаб футболчи учун юқори миқдорда товон пули талаб қилмоқда.
Чалоба якунланган мавсумда барча мусобақаларда 47 та баҳсда майдонга тушиб, 3 та гол муаллифига айланди.
Эслатиб ўтамиз, Трево Чалоба Жаҳон чемпионати–2026 учун Англия миллий жамоаси таркибига жароҳат олган Тино Ливраментонинг ўрнига шошилинч равишда жалб этилганди. Тransfermarkt портали футболчининг қийматини 40 миллион еврога баҳолаган.

Чалоба может отправиться в Серию А
Центральный защитник «Челси» и сборной Англии Трево Чалоба попал в сферу интересов итальянского клуба «Комо». Об этом сообщил Фабрицио Романо.
По данным журналиста Фабрицио Романо, представитель Серии А желает добавить 26-летнего футболиста в свой состав в это трансферное окно. Однако на данный момент соглашение с лондонским клубом не достигнуто.
По информации источника, «Челси» планирует сохранить своего воспитанника в команде и поэтому требует за игрока высокую сумму отступных.
В завершившемся сезоне Чалоба провел на поле 47 матчей во всех соревнованиях, став автором 3 голов.
Напомним, что Трево Чалоба был срочно вызван в состав сборной Англии на чемпионат мира 2026 года вместо получившего травму Тино Ливраменто. Портал Transfermarkt оценил стоимость футболиста в 40 миллионов евро.