Энцо Фернандес де ла Фуентенинг сўзларига жавоб қайтарди
Аргентина миллий жамоаси яримҳимоячиси Энцо Фернандес Испания бош мураббийи Луис де ла Фуентенинг яримҳимоя чизиғи ҳақидаги фикрларига жавоб берди. Бу ҳақда журналист Фабрицио Романо хабар тарқатди.
«Испанияда дунёнинг энг яхши яримҳимояларидан бири бор, чунки улар таркибида жуда кучли футболчилар жамланган.
Аммо якунда бу шунчаки фикрлар. Ким яхшироқ, ким кучсизроқ эканлиги майдонда ҳал бўлади», — деди Фернандес.
Аввалроқ Луис де ла Фуенте Испания миллий жамоаси дунёдаги энг кучли яримҳимоя чизиғига эгалигини таъкидлаганди.
Маълумот учун, Испания ва Аргентина жамоалари сўнгги йилларда халқаро майдондаги энг муваффақиятли жамоалардан бири бўлиб келмоқда. Аргентина амалдаги жаҳон чемпиони бўлса, Испания Европа чемпиони ҳисобланади.

Энсо Фернандес дал ответ на высказывания де ла Фуэнте
Полузащитник сборной Аргентины Энсо Фернандес ответил на высказывания главного тренера сборной Испании Луиса де ла Фуэнте о линии полузащиты. Об этом сообщил журналист Фабрицио Романо.
«В Испании одна из лучших полузащит мира, потому что в их составе собраны очень сильные игроки.
Но в конечном итоге это всего лишь мнения. Кто лучше, а кто слабее, решит поле», — сказал Фернандес.
Ранее Луис де ла Фуэнте заявлял, что сборная Испании обладает самой сильной линией полузащиты в мире.
Для информации, команды Испании и Аргентины в последние годы являются одними из самых успешных на международной арене. Аргентина — действующий чемпион мира, а Испания считается чемпионом Европы.