Ўзбекистон миллий жамоасининг Жаҳон чемпионатидаги Португалияга қарши баҳсини таниқли шарҳловчи Мирзаҳаким Тўхтамирзаев шарҳлаб боради.
Бу ҳақда шарҳловчи Мурод Ризаев ўзининг Телеграм канали орқали маълум қилди.
Унга кўра, Португалия ва Ўзбекистон миллий жамоалари ўртасидаги беллашув 23 июн куни соат 21:50 да «Спорт» телеканали орқали намойиш этилади ва учрашувни Мирзаҳаким Тўхтамирзаев шарҳлаб беради.
Шунингдек, «Футбол ТВ» ва «Зўр ТВ» телеканаллари учун баҳсни Хайрулла Ҳамидов ҳамда Даврон Файзиев стадионнинг ўзидан туриб шарҳлаши режалаштирилган.
Эслатиб ўтамиз, Ўзбекистон миллий жамоаси Жаҳон чемпионати гуруҳ босқичидаги илк турда Колумбияга 1:3 ҳисобида мағлуб бўлганди. Португалия эса Конго ДРга қарши баҳсда 1:1 ҳисобидаги дуранг қайд этган. Шу сабабли навбатдаги ўйин ҳар икки жамоа учун муҳим аҳамият касб этади.

Матч сборной Узбекистана против Португалии на Чемпионате мира будет комментировать известный комментатор Мирзахаким Тухтамирзаев.
Об этом сообщил комментатор Мурод Ризаев через свой Telegram-канал.
Согласно его информации, встреча между сборными Португалии и Узбекистана состоится 23 июня в 21:50 и будет транслироваться на телеканале «Спорт», а комментировать её будет Мирзахаким Тухтамирзаев.
Также для телеканалов «Футбол ТВ» и «Зор ТВ» матч будут комментировать Хайрулла Хамидов и Даврон Файзиев непосредственно со стадиона.
Напомним, сборная Узбекистана в первом туре группового этапа Чемпионата мира потерпела поражение от Колумбии со счётом 1:3. Португалия, в свою очередь, завершила матч против Конго ДР вничью 1:1. Поэтому предстоящий матч имеет важное значение для обеих команд.