Белгия сардори Эрон билан дурангдан сўнг жамоа ўйинига баҳо берди.
елгия миллий жамоаси яримҳимоячиси Кевин де Брюйне Жаҳон чемпионатининг 2-турида Эронга қарши кечган ва 0:0 ҳисобида якунланган баҳс ҳақида фикр билдирди.
Эслатиб ўтамиз, белгияликлар 66-дақиқадан бошлаб бир киши кам бўлиб ўйнади. Натан Нгой сўнгги умид фоли учун қизил карточка олиб майдонни тарк этганди.
«Биз гол уришимиз керак эди, бунинг учун бир нечта имкониятларга эга бўлдик. Баҳс бошида жуда шошилдик, сабрлироқ бўлишимиз керак эди.
Рақиб ҳимоясида бўш ҳудудлар кам эди. Айрим вазиятларда чап қанотда Максим де Кейпер ва Леандро Троссар орқали имкониятлар яратдик.
Таркиблар тенг бўлган пайтда биз устунлик қилдик. Бир киши кам қолганимиздан кейин эса юқори прессинг қўллаш нотўғри қарор бўларди. Шунга қарамай, ҳатто шундай вазиятда ҳам имкониятларимиз бўлди», — деди де Брюйне миллий жамоа матбуот хизматига.
Маълумот учун, Белгия миллий жамоаси икки турдан кейин 2 очко жамғарган. Жамоа гуруҳ босқичидаги сўнгги баҳсини Янги Зеландия миллий жамоасига қарши ўтказади.

Полузащитник сборной Бельгии Кевин де Брюйне поделился мнением о матче второго тура Чемпионата мира против Ирана, который закончился со счётом 0:0.
Напомним, что бельгийцы играли вдесятером начиная с 66-й минуты. Натан Нгой получил красную карточку за фол последней надежды и покинул поле.
«Мы должны были забить гол, у нас было несколько возможностей для этого. В начале матча мы слишком спешили, надо было быть терпеливее.
В обороне соперника было мало свободных зон. В некоторых моментах мы создавали шансы через левый фланг с помощью Максима де Кейпера и Леандро Троссарда.
Когда составы были равными, у нас было преимущество. После удаления было бы неправильно применять высокий прессинг. Тем не менее, даже в такой ситуации у нас были возможности», — сказал де Брюйне пресс-службе национальной команды.
Для информации, сборная Бельгии набрала 2 очка после двух туров. Заключительный матч группового этапа команда проведёт против сборной Новой Зеландии.