L'Equipe медиа гуруҳи Белгия миллий жамоаси вингери Жереми Доку билан боғлиқ вазият юзасидан расмий баёнот эълон қилди.
Гап шундаки, L'Equipe журналисти Франц Пиеррон аввалроқ Доку турмуш ўртоғининг фарзанд дунёга келтириши сабабли Жаҳон чемпионатидаги баҳслардан бирини ўтказиб юбориши мумкинлигини танқид қилганди.
«Юзлаб футболчилар сенинг ўрнингда бўлиш учун ҳамма нарсага тайёр. Сен эса отанинг фойдаси йўқ бўладиган жойга кетишни хоҳлайсан», — деган эди журналист.
Шундан сўнг L'Equipe медиа гуруҳи расмий баёнот билан чиқди.
«19 июн куни L'Equipe де Чоc дастуридаги мунозара давомида Франц Пиеррон телеканалнинг кўплаб томошабинларини ҳайратда қолдирган фикрларни билдирди.
L'Equipe ушбу баёнотлардан узоқлашади. Улар медиа гуруҳимиз қадриятларига зид ҳисобланади. Шунингдек, биз тилга олинган футболчидан ҳамда аудиториямиздан узр сўраймиз», — дейилади баёнотда.
Маълумот учун, Франц Пиеррон кейинчалик ўз сўзлари учун афсусда эканини билдириб, оталарнинг оиладаги ўрнини камситиш ниятида бўлмаганини айтганди. Жереми Доку эса турмуш ўртоғининг туғруқ жараёни сабаб Жаҳон чемпионати баҳсини ўтказиб юбориши мумкинлиги ҳақида хабарлар тарқалган эди.

L'Equipe выпустила официальное заявление по поводу скандала с Доку
Медиа-группа L'Equipe выпустила официальное заявление относительно ситуации с вингером сборной Бельгии Жереми Доку.
Дело в том, что ранее журналист L'Equipe Франц Пиеррон критиковал Доку за то, что он может пропустить один из матчей на чемпионате мира из-за рождения ребенка его супруги.
«Сотни футболистов готовы на все, чтобы оказаться на твоем месте. А ты хочешь уйти туда, где от отца никакой пользы», — сказал журналист.
После этого медиа-группа L'Equipe выступила с официальным заявлением.
«19 июня Франц Пиеррон в ходе дебатов на программе L'Equipe de Choc выразил мнения, которые удивили многих зрителей телеканала.
L'Equipe отмежевывается от этих заявлений. Они противоречат ценностям нашей медиа-группы. Мы также приносим извинения упомянутому футболисту и нашей аудитории», — говорится в заявлении.
Для справки, Франц Пиеррон позже выразил сожаление за свои слова и отметил, что не имел намерения умалять роль отцов в семье. В свою очередь, появились сообщения о том, что Жереми Доку может пропустить матч чемпионата мира из-за процесса родов его супруги.