Австрия бош мураббийи амалдаги жаҳон чемпионларига қарши баҳс олдидан ўз фикрларини билдириб ўтди.
Австрия миллий жамоаси бош мураббийи Ралф Рангник ҳозирги Аргентина жамоасида заиф томонлар йўқлигини таъкидлади.
«Келинг, аргентиналикларнинг заиф томонлари ҳақида гаплашайлик. Уларда бу нарса йўқ. Камида биз уларни кўрмадик.
Кучли жиҳатларига келсак, бу жуда юқори даражадаги жамоа. Улар икки ёки уч хил услубда ўйнай олади.
Тайёргарлик жараёнида одатдагидек ўз тактикамизга таяндик. Рақибни ҳар доимгидек таҳлил қилдик. Тўп билан, тўпсиз ва стандарт ҳолатларда нима қилишимиз кераклигини муҳокама қилдик. Жамоага уларни қандай мағлуб этиш мумкинлигини тушунтиришга уриндик.
Биз тактик жиҳатдан жуда кучли бўлишимиз ва шу билан бирга мардонавор ўйнашимиз керак. Энг яхши ўйинимизни кўрсатишимиз лозим. Балки мен жамоа билан ишлаётган давримдаги энг яхши ўйинимиз бўлиши ҳам мумкин», — деди Рангник.
Бугун, 22 июн куни жамоалар жаҳон чемпионати гуруҳ босқич 2-тури доирасида ўзаро тўқнаш келади. Ўйин Тошкент вақти билан 22:00 да бошланади.

Рангник: «У аргентинцев нет слабых сторон»
Главный тренер национальной сборной Австрии Ральф Рангник подчеркнул, что в нынешней команде Аргентины нет слабых сторон.
«Давайте поговорим о слабых сторонах аргентинцев. У них этого нет. По крайней мере, мы их не видели.
Что касается сильных сторон, то это команда очень высокого уровня. Они могут играть в двух или трех разных стилях.
В процессе подготовки мы, как обычно, полагались на нашу тактику. Анализировали соперника, как всегда. Обсуждали, что нужно делать с мячом, без мяча и в стандартных ситуациях. Пытались объяснить команде, как их можно победить.
Мы должны быть тактически очень сильными и при этом играть мужественно. Нужно показать нашу лучшую игру. Возможно, это может быть наша лучшая игра за время моей работы с командой», — сказал Рангник.
Сегодня, 22 июня, команды встретятся во втором туре группового этапа чемпионата мира. Игра начнется в 22:00 по ташкентскому времени.