«Арсенал» «Астон Вилла» ҳужумкор яримҳимоячиси Морган Рожерс бўйича музокаралар ўтказишни режалаштирмоқда. Бу ҳақда HandofArsenal хабар берди.
«Тўпчилар» яқин ҳафталарда «шерлар» билан расмий музокараларни бошлаш ниятида. Лондон гранди 23 ёшли футболчини трансфер қилишга жиддий киришмоқчи.
Барчаси «Астон Вилла» талаб қиладиган суммага боғлиқ бўлади. Футболчи билан шахсий келишувга эришиш эса қийинчилик туғдирмайди деб ҳисобланмоқда.
Transfermarkt портали Рожерснинг нархини 90 миллион евро атрофида баҳоламоқда. Унинг амалдаги шартномаси 2031 йилгача мўлжалланган.

«Арсенал» планирует начать переговоры по Роджерсу в ближайшие недели
«Арсенал» намерен провести переговоры по атакующему полузащитнику «Астон Виллы» Моргану Роджерсу. Об этом сообщает HandofArsenal.
«Канониры» планируют официально начать переговоры с «львами» в ближайшие недели. Лондонский грант серьезно намерен заняться трансфером 23-летнего футболиста.
Все будет зависеть от суммы, которую потребует «Астон Вилла». Достичь личного соглашения с игроком, как ожидается, не составит труда.
Портал Transfermarkt оценивает стоимость Роджерса примерно в 90 миллионов евро. Его действующий контракт рассчитан до 2031 года.