Белгия футбол федерацияси АҚШ миллий жамоаси ҳужумчиси Фоларин Балогунга нисбатан ФИФА қабул қилган қарордан норозилигини билдирди. Бу ҳақда хориж матбуоти хабар бермоқда.
Гап шундаки, ФИФА футболчининг қизил карточкаси бўйича дисквалификацияни вақтинча тўхтатди. Натижада Балогун Белгия миллий жамоасига қарши Жаҳон чемпионати 1/8 финал баҳсида майдонга тушиши мумкин.
Белгия футбол федерацияси вакиллари бу қарордан ҳайратда қолганини маълум қилди. Уларнинг таъкидлашича, амалдаги турнир регламенти ва ФИФА Интизом кодексига мувофиқ, қизил карточка олган футболчи кейинги баҳсни автоматик равишда ўтказиб юбориши лозим.
Шунингдек, Белгия футбол федерацияси ФИФА қарорига нисбатан қандай ҳуқуқий чоралар кўриш мумкинлигини ўрганаётганини билдирган.

Федерация футбола Бельгии выразила недовольство решением ФИФА в отношении нападающего сборной США Фоларина Балогуна. Об этом сообщают зарубежные СМИ.
Дело в том, что ФИФА временно приостановила дисквалификацию футболиста за красную карточку. В результате Балогун может выйти на поле в матче 1/8 финала Чемпионата мира против сборной Бельгии.
Представители федерации футбола Бельгии заявили, что поражены этим решением. По их словам, согласно действующему регламенту турнира и Дисциплинарному кодексу ФИФА, игрок, получивший красную карточку, должен автоматически пропускать следующий матч.
Кроме того, федерация футбола Бельгии сообщила, что изучает возможные юридические меры в отношении решения ФИФА.