Дарвозабон жамоасининг характери ва охиригача курашганини алоҳида таъкидлади.
Белгия миллий жамоаси дарвозабони Тибо Куртуа ЖЧ-2026 1/16 финалида Сенегал устидан қозонилган 3:2 ҳисобидаги иродали ғалабага изоҳ берди.
«Жуда оғир баҳс бўлди. Ўйин давомида 0:2 ҳисобида ортда бораётган эдик, аммо ўзимизга бўлган ишончни йўқотмадик. Футболда битта гол ҳам учрашув тақдирини бутунлай ўзгартириб юбориши мумкин. Бу сафар ҳаммаси бизнинг фойдамизга ҳал бўлди. Жамоам билан фахрланаман», — деди Куртуа.
Эслатиб ўтамиз, Белгия миллий жамоаси асосий вақт якунланишига оз қолганида 0:2 ҳисобида мағлуб бўлаётганига қарамай, ҳисобни тенглаштирди ва қўшимча бўлимларда 3:2 ҳисобида ғалаба қозонди.
Маълумот учун, Руди Гарсия шогирдлари ЖЧ-2026 1/8 финалида АҚШ миллий жамоасига қарши майдонга тушади.

Куртуа прокомментировал супер камбэк Бельгии
Вратарь сборной Бельгии Тибо Куртуа прокомментировал волевую победу со счётом 3:2 над Сенегалом в 1/16 финала ЧМ-2026.
«Это была очень тяжёлая игра. По ходу матча мы проигрывали 0:2, но не утратили уверенности в себе. В футболе один гол может полностью изменить судьбу встречи. На этот раз всё сложилось в нашу пользу. Я горжусь своей командой», — сказал Куртуа.
Напомним, что сборная Бельгии, несмотря на поражение 0:2 к концу основного времени, сравняла счёт и одержала победу со счётом 3:2 в дополнительное время.