АҚШ миллий жамоаси 2026 йилги жаҳон чемпионати 1/16 финал босқичида Босния ва Ҳерцеговинага қарши учрашувда (1:0) Фоларин Балогунга кўрсатилган қизил карточка устидан шикоят қила олмайди.
Америкалик ҳужумчи Тарик Муҳаремовичнинг тўпиғига зарба бергани учун майдондан четлатилди. Шу боис Балогун Белгияга қарши 1/8 финал босқич доирасидаги баҳсни ўтказиб юборади.
Маълум қилинишича, агар FIFA интизом қўмитаси ушбу қоидабузарлик янада оғирроқ жазога лойиқ деб ҳисобласа, Балогуннинг дисквалификацияси узайтирилиши мумкин.
АҚШ футбол федерацияси вакилининг айтишича, агар дисквалификация бир ўйиндан кўпроқ муддатга белгиланса, ташкилот бу қарор устидан шикоят қилади.

Сборная США не сможет обжаловать красную карточку Балогуну
Сборная США не сможет обжаловать красную карточку, показанную (1:0) Фоларину Балогуну в матче 1/16 финала чемпионата мира 2026 года против Боснии и Герцеговины.
Американский нападающий был удалён с поля за удар по щиколотке Тарика Мухаремовича. Из-за этого Балогун пропустит матч 1/8 финала против Бельгии.
Сообщается, что если дисциплинарный комитет FIFA решит, что это нарушение заслуживает более серьёзного наказания, дисквалификация Балогуна может быть продлена.
По словам представителя Федерации футбола США, если дисквалификация будет установлена более чем на одну игру, организация обжалует это решение.