Уругвай миллий жамоаси ва Мадриднинг «Реал» клуби яримҳимоячиси Федерико Валверде жамоадан Даниэл Карвахал кетгач, клубнинг асосий сардорига айланади. Бу ҳақда Marca нашри хабар берди.
Манбанинг хабарига кўра, «қаймоқранглилар» бош мураббийи Жозе Моуринио омадсиз мундиалга қарамай, футболчининг имкониятларига шубҳа қилмаяпти. Португалиялик мутахассис июл ойи ўрталарида старт оладиган мавсумолди йиғинидаёқ Валверде билан алоҳида учрашиб, барчасини гаплашиб олмоқчи.
Бундан ташқари, клубдагилар Карвахал кетгач, айнан Валверде жамоадаги етакчиликни ўз бўйнига олишига ишонишмоқда.

Полузащитник мадридского «Реала» и сборной Уругвая Федерико Вальверде станет первым капитаном клуба после ухода защитника Даниэля Карвахаля. Об этом сообщает издание Marca.
По информации источника, у главного тренера «сливочных» Жозе Моуринью нет никаких сомнений относительно будущего футболиста, несмотря на неудачно проведённый чемпионат мира — 2026. Португальский специалист уже рассчитывает на Вальверде в предсезонной подготовке, которая начнётся в середине июля, хотя до этого намерен провести с ним личную беседу.
Кроме того, в клубе уверены, что именно Вальверде возьмёт на себя роль первого капитана команды после ухода Карвахаля.
Федерико Вальверде находится в системе мадридского «Реала» с 2016 года. В минувшем клубном сезоне полузащитник провёл 49 матчей и забил девять мячей.