«Манчестер Юнайтед» бош мураббийи Майкл Кэррик «Реал» футболчиси Винисиус Жуниорни жамоанинг асосий трансфер мақсади сифатида белгилаган. Бу ҳақда журналист Экрем Конур хабар берди.
Маълум қилинишича, «қизил иблислар» тахминан 137 миллион АҚШ доллари (120 миллион евро) миқдорида расмий таклиф тайёрлаган ва уни яқин ҳафталар ичида «қаймоқранглилар»га юбориши мумкин.
Ҳозирча Винисиус 2027 йил ёзига қадар амал қиладиган шартномасини узайтириш борасида «Реал» билан келишувга эриша олмаган.
Таъкидланишича, клуб раҳбарияти бразилиялик ҳужумчининг маошини Килиан Мбаппеники каби бўлиши ҳақидаги талабини қондиришга тайёр эмас. Аввалроқ «Реал» Винисиус, Мбаппе ва Беллингҳэм борасида бир қарорга келгани маълум қилинганди.

«МЮ» готов предложить 120 млн евро за Винисиуса
Главный тренер «Манчестер Юнайтед» Майкл Кэррик определил игрока «Реала» Винисиуса Жуниора как главную трансферную цель команды. Об этом сообщил журналист Экрем Конур.
Сообщается, что «красные дьяволы» подготовили официальное предложение на сумму около 137 миллионов долларов США (120 миллионов евро) и могут отправить его «сливочным» в ближайшие недели.
Пока Винисиус не смог достичь соглашения с «Реалом» о продлении контракта, который действует до лета 2027 года.
Отмечается, что руководство клуба не готово удовлетворить требование бразильского нападающего, чтобы его зарплата была такой же, как у Килиана Мбаппе. Ранее сообщалось, что «Реал» пришел к решению по Винисиусу, Мбаппе и Беллингему здесь.